Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan tudni, hogy melyik...

Honnan tudni, hogy melyik oldalon van a kicsi?

Figyelt kérdés
Amióta terhes vagyok nem tudok a bal oldalamon és hason aludni. Előtte mindig így aludtam. Lehet hogy ez a szervezet egyik védekező képessége, mert a kicsi a bal oldali petefészekben fogant meg? Honnan lehet udni hogy melyik oldalon van? Nem kérdeztem meg az uth-on. 13 hetes vagyok.
2007. aug. 15. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A magzat nem a petefészekben van, hanem a méhben! Ami pedig középen található!

A petefészekben csak tárolódnak a peték, és a peteérés idején a méhbe vándorol, ahol megtermékenyül és beágyazódik, vagy menstruáció utján távozik!

Ajánlom, hogy frissitsd fel az anatómiai ismereteidet, mert lesznek még problémáid belőle!

2007. aug. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kérdésed jó. Igazából a ultrahangon tudnak erre válaszolni. Nekem a bal oldali petefészekből fogant. Gondolom az előző válaszoló nem értette tisztán a kérdésed. Részben igaza van, de hol egyik, hol a másik petefészekben van a peteérés. Gondolom ezt Te is tudod. Nekem is csak az ultrahangon tudták megmondani. Jó egészséget kívánok nektek.Ez a legszebb időszak amit most átélsz. A végére nagyon jó babázást kívánok. :)
2007. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első hozzá szólónak van igaza, mert 13. héten már nincs a petefészekben a baba. Valószínű, hogy a méh növekedése miatt nem tudsz igy aludni.
2007. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Majd észre fogod venni, hogy egy idő után már sehogy sem fogsz tudni aludni. Én jelenleg a 37. héten járok és háton nem tudok aludni, de ha oldalra fordulok reklamál a kisasszony belülről és addig rugdos, amíg meg nem fordulok. Én is hason alvó voltam. Sokan kérdezték ismerősök, hogy nem lesz - e semmi baja a babának, ha megnyomom a hasam. Alvásnál is ugyanazt tudom mondani, megvédi a magzatvíz. Lehet védekezési reakció, de akkor viszont vedd figyelembe. Hidd el reklamál a pici ha nem tetszik neki valami.

2007. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszadónak: a petesejt nem a méhben termékenyül meg. Ha így lenne, nem létezne méhenkívüli terhesség, ami ugye a petevezetőben akad el.

A kérdezőnek: lehet jelzésnek venni, de inkább a méh növekedése miatt lehet kényelmetlen. Tegyél a hasad alá egy kispárnát.

2007. aug. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!