Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valami nagymamaink fele...

Valami nagymamaink fele gyogymod? Nagyon-nagyon faj a fejem. Megorjit.

Figyelt kérdés
9hetes kismama vagyok,kulfoldon elek es itt nagyon nem foglalkoznak az emberrel...Hajnali 3ota nagyon-nagyon faj a fejem,tudtam aludni kb 1-2orat delutan,de aztan meg jobban faj...Most is...A nogyogyaszomat Magyarorszagon nemtudom felhivni,mert szabadsagon van,nincs valami szuper gyogymod ami nektek hasznalt???Szetrobban!Ha nemlennek terhes csak bekapnam a cataflant 10 perc es kutya bajom...De itt a kis babom es nagyon vigyazok ra,de ez mar kikeszit....Gyogyszer?
2009. júl. 2. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Állítólag a citromfű tea jó rá. Mindenesetre egy próbát megérhet.
2009. júl. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekm is kb ennyi idősen volt migrénem 3 napig, néha már hányingerem is volt tőle. A nőgyógyász azt mondta, hogy az ilyen migrénes fejfájás rosszabbat tesz a babának, mint a gyógyszer és napi 1 algopyrint kellett bevennem, vagyis vehettem be.
2009. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy,hogy ilyen hamar irtal,de sajna az nincs itthon es eleg keso van a bolt mar nincs nyitva...De esetleg valami mas???:-)
2009. júl. 2. 22:14
 4/9 A kérdező kommentje:
:-)Ezt a citromfure irtam,hat lehet,hogy beveszek egy algopirynt-nemis tudom hogykell leirni...bocsi
2009. júl. 2. 22:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Algopirint és panadolt vehetsz be nyugodtan.

Én 2 hónapon át folyamatos fejfájással kínlódtam, de én nagyon gyógyszerellenes vagyok amúgyis, így inkább kínlódtam.

Ha jégzselével bekentem a fájó homlokom, halántékom és tarkóm, az enyhített. Valamint a vizes borogatás is jót tett.

Vérnyomásod rendben van???

2009. júl. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

panadolt nyugodtan vehetsz be.

en is kulfoldon elek

2009. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom,nagyon,a vizes borogatas nem segitett az volt az elso amit kiprobaltam hajnali 3-kor!...A vernyomasom szuper-aztmondtak...Kitudja?!
2009. júl. 2. 23:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én migrénes vagyok:(nekem is azt javasolta az orvosom, hogy vegyem be az algopyrint.

Amikor már nagyon elviselhetetlen, akkor vöröshagymát darabolok fel,és azzal dörzsölöm be a tarkómat.

Ami még beválhat, beveszed a gyógyszert és olyan meleg vizet engedsz a tarkódra amilyet csak elbírsz és, ha teheted lefekszel aludni.

Remélem valami használni fog, mert tudom milyen rossz ez így!!

jobbulást Neked!

2009. júl. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem, már nem aktuális, de azért leírom az én praktikáimat.


Vizes borogatás: valamikor a forró vizes, valamikor a hideg vizes. A forró vizes borogatást ki lehet váltani melegített sóval: fogsz egy uzsonnás zacskót, raksz bele egy-két maréknyi rendes konyhasót, kb. 20 mp-re becsapod a mikróba, átforgatod, ha nem elég meleg újabb 10-20 mp melegítés. Textilpelusba vagy vászonzsebkendőbe rakva tedd a homlokodra és/vagy a tarkódra.

Lehet kapni ilyen rücskös görgős talpmasszírozót. Ha ez nincs, akkor fogsz egy bármilyen üveget és a széken ülve a talpadat görgeted rajta. Ha recés az üveg plusz jó.

Ülj le az ágy közepére, húzd fel a lábaidat, mintha törökülésben lennél. Fogd meg a nagylábujjadat, a talpadnál, a nagylábujjad tövében van egy kis párnácska. Ezt masszírozd pár percig intenzíven. Fél óra szünet után, újra masszírozhatod.

2009. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!