Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 58,9 ng/ml milyen afp eredmény...

58,9 ng/ml milyen afp eredménynek számít?

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az AFP értékek a következő tartományokban lehetnek:


0,8 MOM alatt alacsony (DOWN szindróma lehetséges)

0,8-1,4 MOM normális

1,4-2,5 MOM enyhén emelkedett

2,5 MOM felett emelkedett (velőcső zár ódási rendellenesség, vagy ikerterhesség lehetséges)


Nyugaton sok helyen ezt a vizsgálatot már nem csinálják, mert nagy százalékban adhat téves eredményt és felesleges aggodalmat, vagy stresszt okoz a kismamának.

2012. jún. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, de nekem nem MOM-ba adták meg az értéket, hanem ng/ml-be.
2012. jún. 6. 09:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 61,5 IU/ml lett, és meg se adták MOM-ban, csak az volt a papíromon, hogy kisebb mint 31-ig jó, szóval a duplája lett. Dokim nyugtatott, hogy ne aggódjak minden rendben van, mert eléggé elavult eljárás már ez az AFP, csak riogatják vele a kismamákat. Ugye az alacsony a Down kórra utalhat, a magas pedig velőcső záródási rendellenességre, pl. nyitott gerinc stb.

Ez utóbbi rendellenességek pedig ma már ultrahanggal jól láthatók, kiszűrhetők, így én is elmentem 21. héten genetikai UH-ra magánba, ahol 1 óra alatt tetőtöl talpig megnézték a babát, és mindent rendben találtak. Utána már nem aggódtam az AFP érték miatt.

Szerintem, ha nyugtalan vagy menjél el, mert megéri. Nem tudom hol laksz, érdeklődd meg, biztos csinálnak magánban.

Amúgy elég húzós 33.000 Ft volt az ára, de megérte a megnyugvást.

Biztos rendben lesz minden, ne aggódj!

Amúgy nekem is azt mondta a nőgyógyász, ha 100-200 körül van az érték, akkor kell vele foglalkozni, mert akkor esetleg probléma lehet a babával.

Nincs valami határérték amúgy a papírodon? Orvost még nem kérdeztél vagy védőnőt, hogy milyen ez az eredmény?

2012. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!