Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. hétig az UH-on kívül...

A 12. hétig az UH-on kívül más vizsgálatra tényleg nincs szükség?

Figyelt kérdés

Nekem csak UH-im voltak, ill. most a 9. hétben kézzel vizsgált meg a doki. Azt nézte, h. megfelelő méretű-e a méhem és jó helyen van-e. Azt mondta, h. minden oké és majd a 12. héten kell mennem egy nagy UH-ra.

Na de addig nem kell nézni vércsoportot vagy egyebet?


2008. ápr. 26. 07:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem!

Voltál már védőnőnél? Ő és a háziorvosod közösen kell hogy adjanak az első vérvételre beutalót. Teljes vérképet és ellenanyagot néznek. Én 7-8 hetesen voltam.

2008. ápr. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen. Védőnőnél már voltam, de háziorvosnál nem. Oda egyénileg megyek, v. a nődoki küld?
2008. ápr. 26. 07:43
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő adott egy beutalót az első találkozásnál, azzal kellett a háziorvoshoz menni, és ő is aláírta. Aztán ezzel a beutalóval irány a labor vérvételre. Szerintem hívd fel a védőnőt, kérdezd meg, nálatok ez hogy megy. Gondolom a nőgyógyászod keresni fogja rajtad a vérvétel eredményét...

Boldog babavárást!

2008. ápr. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a nőgyógyászom ehhez a vizsgálathoz semmit sem adott. Csak a védőnő és a háziorvos kell hozzá.
2008. ápr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmi baj, nincs szükség más vizsgálatra, majd tényleg a 12. héten kell menned, ha jól emlékszem éhgyomorral mert vérvétel lesz, akkor nézik a vérvételt stb... De mindezek előtt fel kell keresned körzeti nőgyógyászod ahová tanácsadásra fogsz járni ott megkapod a beutalókat, ő megadja a te hozzád körzetileg tartozó védőnénit és ő fog téged útba igazítani hogy melyi beutaló mire és hová való.

Az első kötelező tanácsadásra valóban a 12 hetes ultrahang papíroddal kell menned. Vizelet vétel minden alkalommal, de vérvétel is szinte! Az eljárás mindenhol más-más, de lényegében ugyanaz. Én debreceni vagyok.

Sok sikert és boldog baby várást!!!!

2008. ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom adott beutalót.

Vizeletmint,a vércsoport ell, ekg

Ezekkel kellett mennem a védőnőhöz.Mondjuk én kórházba járok a magándokimhoz, és azonnal az uh után már intéztem is a dolgokat.-Pisivel mentem éhgyomorra, szóval megoldható volt.Hívd fel a nőgyógyászod, nekem a háziorvos semmit nem csinált, csak jóval később a belgyógyászatin megmérte a vérnyomásom és ennyi.

2008. ápr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Alighanem akkor a védőnőt hívom fel megkérdezni, mert nekem ő mondta, h. majd mennem kell a körzetihez is, de én úgy értettem, h. csak előre szól,h. majd a nőgyógyász fog oda is küldeni.

Én meg úgy gondoltam, h. ha most nem küldött, akkor majd biztos legközelebb fog, csak gyanús lett, h. más már ilyenkor vérvételen is volt.

Köszi!

2008. ápr. 26. 08:05
 8/9 anonim ***** válasza:
szia.,.én 5 hetesen már vérvételen voltam..a vércsoport miatt meg stb..hétfön megyek ujra uh-ra.és akkor kapok papirt a terhességröl ha már van szivhang azzal megyek a védönöhöz..sok sikert neked.
2008. ápr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én most 9 hetes vagyok a nőgyógyászom elküldött a védőnőhöz és nekem ő állítja ki a papírokat de laborra én is csak 12 hetesen megyek. Először megnézi a babót a nőgyógyász és utána megyek vérvételre.
2008. ápr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!