Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes kismami vagyok es...

25 hetes kismami vagyok es kb.4 hete apro piros kiutesek jelentkeztek rajtam, ami inkabb zuhanyzas utan jonnek elo es viszketnek. Mitol lehet ez? A babamnak nem lehet ettol valami baja?

Figyelt kérdés
Irorszagban elek es itt sajnos a dokik,nem igazan vannak a helyzet magaslatan,igy valaszt nem kaptam eddig,csak talalgatnak.Ha valakinek volt hasonlo tunetei,kerlek ird meg,hogy mi lehet ez?En allergiara gondolok,csak arra nem jottem meg ra,hogy mire lehetek az.Tusfordot is csereltem a testapolot nem hasznalom,bar igy meg nagyon ki van szaradva a borom.Lehet,hogy eppen ez a baj?Kerlek segitsetek.Elore is koszi a valaszokat.Boldog babavarast mindenkinek.Sziasztok
2008. ápr. 24. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem marad tartósan meg a kiütés, akkor az nem hinném, hogy valami betegség, inkább valóban allergia. Semmit ne használj, csak patikában kapható krémet, amit bele kell tenni a fürdővízbe. nem tudom, hogy nálatok mi lehet a neve, de olyat kérj, amivel az újszülötteket kell mosdatni, itt nálunk egy tubusos vagy tégelyes krém, hydrophil a neve. A viszketés is az allergia jele lehet. Azonkívül sajna mégis érdemes elmenni allergológushoz, hogy magadat is megnyugtasd, mivel így nem igazán tudunk segíteni sajna. A lényeg, hogy ha zuhanyozás közben jön elő, akkor ott lehetsz valamire allergiás!

Mit tegyél: minden nemű tusfürdő kiiktatva és patikai fürdőkrémet vegyél, alul is azzal mosakodj. ha krém állagú nálatok is, akkor egy kis üvegben rázd össze vízzel és azt tedd magadra, mert az itteni is nehezen oldódik fel a vízben, hiszen krém.

Boldog babavárást!

2008. ápr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem a hasamon voltak ilyen piros viszkető kiütések, és szerintem azért, mert ahogy növekszik a has és tágul a bőr, ott nagyon kiszáradt. Én mióta olajozom a kiszáradt részeket, nincs gond! Egyébként ez jellemző terhességi tünet! Ne aggódj, a babára nem veszélyes.
2008. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szio , en az U.S.A ben elek es nekem is ugyan ez a problemam volt, nem tudom melyik segitett de lecsereltem hypoalergenre a mososzert, az oblitot higitva hasznalom,szoval mindent csereltem, de nekem is ugyan igy zuhanyzas utan jott elo es piszokul tud viszketni.

a csere nem segitett szerintem bar ki tudja, szoval ami bevalt hogy huvosebb vizben zuhizom nem olyan melegben amilyet szeretek sajna es egy turit csak egyszer hasznalok, kicsit maceras az allando turulkozo csere viszont 2 hete tunetmentes lettem! szoval ha gondolod probald ki nekem bejott!

udv egy 25 hetes kismami

2008. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez melegallergia, szerintem. Zuhany után 1 órával elmúlik? Vagy talán hamarabb? Mert akkor az az. Ha lecserélsz mindent, akkor is kijön. A melegvíz okozza, szerintem, még akkor is, ha nem forró, csak meleg.
2008. ápr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a nyakam viszket, és ha megvakarom, azonnal vörös kiütések jelennek meg, és még jobban viszket. Ma említettem a dokimnak. Azt mondta a kiütések járhatnak terhességgel, de együtt kell velük élni, kezelni nem kell és nem is nagyon lehet.

Ha kijön a baba, elmúlik:-))))

2008. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,zuhany utan kb.1 ora mulva mar nem viszket,de kozvetlen zuhanyzas utan,kidudorodik es nagyon viszket.Fenistil gellel(anyukam kuldte otthonrol.A hazai,ismert szerek megiscsak jobbak mint itt az ismeretlenek) bekenem es attol el is mulik.Viszont nem zuhanyzom tul meleg vizben.
2008. ápr. 24. 20:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor, szerintem, a melegvíz, ahogy írtam! nekem is így van. Ne aggódj, a babádnak nem lesz semmi baja! Boldog babavárást! kettős állampolgár lesz? :))
2008. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az intim reszre mar kb.10 eve a Lactacyd femina mosakodogelt hasznalom,azzal nincs gond. A pocakomat is Vichy terhessegi csikok elleni kremmel kenegetem,az sincs kiszaradva es ott nem is jottek ki pottyok.A karomon es a labamon jott ki mint ahogy irtam zuhanyzas utan.Tegnap este lezuhanyoztam,de nem hasznaltam a tusfurdot es nem jottel elo a pottyok.Arra tippelek mostmar,hogy attol jott elo,ugyhogy megprobalok venni valami szintelen,szagtalan valamit amit a terhesseg alatt tudok hasznalni.Valoszinu,hogy kettos allampolgar lesz.Vigyazzatok magatokra es koszonom megegyszer a segitseget.
2008. ápr. 25. 10:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez akár gomba is lehet. Nekem a combomon jelent meg, mutattam az orvosomnak és azonnal kaptam krémet és hintőport, egy hét alatt megnyugodott a bőröm, de még utána is sokáig kell kenni. Nagyon fontos, hogy szüléskor már ne legyen meg, főleg az emlőkön. Nézesd meg magad hüvelygombára is. A hormonok változása miatt hajlamosabbak vagyunk terhesség alatt gombára, ez természetes, majdnem mindenkinél előfordul. Van akinek kezelés nélkül elmúlik, ahogy visszasavanyodik a pH-ja. Ne vakard, a kezeddel széthordod. Én annyira undorítónak találtam a gondolatot is, mert mindig rettenetesen vigyáztam és féltem a gombától meg fertőzésektől. Sokat olvastam cikkeket a gombasodas.lap.hu-n, egy kicsit segített feldolgozni, meg megérteni, hogy nem tehetek róla, de felelősségteljesen ki kell gyógyulni belőle a baba érdekében. Ha valaki ért hozzá, leírhatná ide, hogy igaz-e az, hogy ecettel kenve elmúlik a bőrgomba. Nekem ezt mondták, de nem mertem kipróbálni. 30 hetes kismama.
2008. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!