Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabáteszem lett....

Terhességi diabáteszem lett. Múlthéten mát inzulinra állítottak 9 napot voltam bent . Most az éhgyomrim 4,6 5, 00 között mozog. Viszont napközben pl, ha reggel 4,2 a cukrom akkor 1 órára már 1 db korpás szömlétől is felugrik 7, 00-ra . Miért van ez?

Figyelt kérdés
Miért van ez? Pedig az inzulint beállították? Van esély, hogy terhesség után elmúlik?31 hets vagyok..

2012. máj. 24. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is cukros lettem, bár nekem a diéta segített. El fog múlni ne aggódj, csak mindent úgy csinálj , ahogy a dokik mondják...a baba érdekében. Szülés után valószínűleg még 6 hétig diétáznod kell ,utána kontroll.

Kitartást!:)

32 hkm

2012. máj. 25. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is diabeteszes voltam. Nekem a dietetikus mondta, hogy először a reggeli, az esti, majd a déli cukor száll el. Nekem reggelente kellett minimális inzulint adni, mert nekem is felugrott a cukrom úgy, mint a tied, de a napközbenikkel nem volt gond. Ez azért van, mert a nagy hormonkavalkádba, ami most benned zajlik, nem termel elég inzulint a szervezeted, ami miatt a szénhidrátok, cukrok lassabban bomlanak le. Ez gondot okozhat a baba szívével, vagy súlyával, de csak akkor, ha nem tartod be az orvos utasításait. Mert a baba szervezete is már termeli magának az inzulint, és ha te odafigyelsz magadra, akkor az nem okoz gondot a babának. Ha nem figyelsz oda, akkor viszont a baba is megérzi a zűrzavart, mert akkor neki is több inzulint kell termelnie. Ilyesmit mondott a dietetikus.

Nekem egyáltalán nem volt gond. Tartottam a diétát, és reggel adtam magamnak az inzulint, és makk egészséges kisfiam született, aki most 4 hónapos.

Ahogy megszülsz, elmúlik. :-)

2012. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást.:)Nekem most úgy van ,hogy reggel félhétkor 4 egység Actrapid és 10 egység insulatardom van.Majd délután 17.30-kor 3 egység Actrapid. És este 22 órakkor 12 egység insulatardom van szintén.Próbálom a diétát tartani. Remélem tényleg szülés után elmúlik.
2012. máj. 25. 16:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!