Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köldökzsinórvér? Elkezdtem...

Köldökzsinórvér? Elkezdtem foglalkozni a köldökzsinórvér levételének gondolatával és ezt a cikket találtam. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Most már tényleg tanácstalan vagyok. Nem duskálunk a pénzben, de hülyébb dolgokra is elmegy az a pénz, amit kifizetne érte az ember, így fontolóra vettem.

De ezután a cikk után nem tudom.

[link]



2012. máj. 16. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Én ezt kaptam!

Kedves Kismama!



Örömünkre szolgál, hogy a Cord Blood Center őssejtbanki szolgáltatása felkeltette érdeklődését. A mellékletben csatolva küldöm Önnek a Cord Blood Center szolgáltatásáról szóló tájékoztató anyagot. A Cord Blood Center az Eurocord, Európa harmadik legnagyobb köldökzsinórvér bankjának tagja. 16 éves szakmai tapasztalattal és több mint 100.000 ügyféllel rendelkezik.



Két csomag közül lehet választani:



CBC Standard szolgáltatás – a köldökzsinórból történik az őssejt levétel. A szolgáltatás alapdíja 177.900,-Ft, amire 5 % kedvezményt biztositunk telefonos ill. internetes regisztráció esetén is, ami 169.000 Ft jelent. Az éves tárolási díjat kínálunk (10.990 Ft/év).



CBC Prémium szolgáltatás – az őssejt levétel nem csak a köldökzsinórból történik, hanem a méhlepényből is. Európában mi vagyunk az egyetlen őssejtbank, amelynél igénybe vehető ez az egyedülálló szolgáltatás. Ennek a módszernek a segítségével akár kétszer nagyobb mennyiségű vért, így több őssejtet lehet kinyerni. A szolgáltatás díja 219.700Ft, az éves tárolási díj 14.900Ft/év.



Tőkeerős őssejtbanki szolgáltatóként nagyon kedvező díjfizetési konstrukciót kínálunk. Lehetőség van egészségpénztáron keresztül igénybe venni a szolgátatást ill. igényelni lehet 3 vagy 12 havi kamatmentes részletfizetést. A köldökzsinórvér feldolgozásáig semmiféle előleget nem kell fizetni a szülőknek. Csak akkor esedékes a fizetési kötelezettség, ha a köldökzsinórvérből előállított transzplantátum valóban felhasználható gyógykezelésre. Ez a köldökzsinórvér feldolgozása és kivizsgálása után derül ki. Ekkor írott tájékoztatót postázunk a szülőknek, ami alapján eldönthetik, hogy kérik-e a transzplantátum tárolását. Ha nem, akkor az összes addig felmerült költség a Cord Blood Centert és nem az ügyfelünket terheli.



Szolgáltatásunkat bővítettük egy Támogatói transzplantációs programmal, amivel egyedülálló szolgáltatást nyújtunk ügyfeleinknek. A Tx-program célja, hogy akár ingyenessé tegye a köldökzsinórvér esetleges traszplantációját. A Tx programunk fedezi azokat a pénzügyi kiadásokat, amelyek szükségesek a saját köldökzsinórvér-transzplantációnál /autológ transzplantáció/ a világ legjobb transzplantációs központjaiban.



A Tx programban támogatást nyújtunk a következő formában:



* gyógykezelések költségtérítése 155 000 Euróig


* egyszeri pénzügyi hozzájárulás 30 000 Euró értékben



Ha bármilyen kérdése merülne fel a szolgáltatásunkkal kapcsolatban, kérem forduljon hozzám bizalommal.

Ha gondolod elküldöm a szerződést is!

2012. máj. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok igazság van benne.

Én nem

Vetettem le, mert úgy látom annyira gyerek cipőben jár ez a dolog, annyira kevés dologra tudják még felhasználni, hogy ha ne adj isten gondd lenne, csak nagyon kevés betegséget tudnak vele gyógyítani.

A másik dolog, nem olcsó a tárolás, de azt még valahogy ki is spórolhat az ember, de ha fel kellene használni, nem lenne pénzem elutazni oda, ahol ezzel tudják kezelni s gyereket.

Annyira kevés betegséget tudnak vele gyógyítani, hogy nem

Látom értelmét!

2012. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ajánlom olvasd el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


A végefelé van egy kis kifejtés.

2012. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi levetettük!

Van onkológus a családban, ő azt mondta,hogy ha meg van rá a pénz és nem kell elvonni másból, akkor tegyük meg.

2012. máj. 17. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi is levetetjük, elő vannak készítve a papírok. Az pedig nem teljesen igaz, hogy csak külföldön kezelnek. Mo.-n ennek a cégnek már volt 2 v. 3 SIKERES beültetése (KRIO). Nálunk az egyik részről a daganatos, másik részről a szív- és érrendszeri problémák gyakoriak és ezért döntöttünk a levétel mellett, ugyanis Debrecenben már infarktusos betegeknek ültetnek be őssejteket és jelentős a javulás pl.

Az új cafetéria rendszernek köszönhetően pedig előre gondolkodtunk és nekünk "nem kerül semmibe" a teljes összeg, részletfizetési konstrukcióval és a tárolás évenkénti fizetésével egészségpénztárról megy. Inkább erre költsem azt a pénzt, mint gyógyszerekre.

33 hetes kismama

2012. máj. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi levetettük (áprilisban). Sajnos nem figyeltek eléggé és nemelég, hogy kevés lett a vér még meg is fertőzték e-coli baktériummal.

Ezt még ki tudták volna kezelni, de a mennyiség miatt csak 11 kg-ig lehetne felhasználni, így nem kértük a tárolást. Ennek ellenére ki kell fizessük az egész összeget (részletfizetéssel). Legalábbis ígynértelmezem a ma kapott papírok alapján.

Ha még egyegyszer kezdhetném nem vágnék bele.......

2012. aug. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál. Végülis nem vetettük le, valahogy csak a pénzt látom főképp mögötte, hogy már meggazdagszik rajta, nekünk meg bűntudatot ébresztenek, hogy az egészsége a gyermeknek nem érdekel? Ha majd unokám lesz, már biztosan olyan szintre fejlődik a dolog, hogy érdemesebb lesz befizetni rá. Most még olyan gyerekcipőben jár szerintem az egész, hiába évtizedek óta foglalkoznak vele.

mindenesetre telefonálj és kérdezz rá, mert szerintem nem kellene ilyen esetben kifizetni.

2012. aug. 22. 18:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi levetettük, nem csak a vért, hanem a szövetet is. Annak több értelmét látom, mert hihetetlen ütemben fejlődik a tudomány és a felhasználás köre: infarktusos terület és már szervek gyógyítása stb. A most született gyermekem, mire a rizikós évekhez ér, eltelik 30-40 év, addigra még több minden lesz gyógyítható őssejttel, de neki meglesz. Ennél többet soha ne dobjak ki az ablakon, mi egészségpénztári fizetéssel kértük, így tulajdonképpen a munkahelyünk fizeti.

7 hetes baba anyukája

2012. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 turbosly válasza:
A CBC-nél csak akkor kell fizetni, ha megvan az eredmény és kéred a tárolást.
2013. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!