Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Egy tétel kidolgozás...

Kismamák! Egy tétel kidolgozásában kérném a segítségetek! (? )

Figyelt kérdés

A tételem címe Az ember egyedfeljődése és az abortusz vonatkozásai.


Az egyedfejlődésbe beleírtam a magzati és a szülés utáni fejlődést, de az abortusz témában nem vagyok jártas. Egyátalán mennyire mélyen menjek bele?

Ti mit írnátok bele? Szerintem 5-6mondat elég lenne.


Én annyit tudok róla, hogy az embrionláis fejlődés 12. hetéig végzik el műtéti úton és engedély is kell hozzá. Megterheli lelkileg az édesanyát, de már a beavatkozás napján el lehet hagyni a kórházat. Ezen kívül még kell valami?


2012. máj. 14. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Van valami kitétel, hogy huszonvalahanydik hétig is elvégezhető, ha élettel összeegyeztethetetlen betegséget diagnosztizálnak a babánál... vagy valami ilyesmi. Olvass utána.
2012. máj. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a 12-dik hét után is csinálnak abortuszt de akkor meg kell szülni a babát.
2012. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

még nem volt abortuszom, a második babámmal vagyok terhes

az véleményem az, hogy nem kell annyira az abortusz ellen lenni, terméesztesen borzasztó , mert egy életről van szó, de sztem nagyon felelőtlenség egy bizonytalan helyzetbe megszülni egy gyereket , minthogy megszülöd és nem tudod neki biztosítani a minimumot. a születés szabályozás bizonyos etnikumoknál meg kifejezetten előnyös lenne.

Volt ismerősöm, aki átesett az abortuszon, nem volt megfelelő a srác, akitől teherbe esett, el is hagyta ahogy megtudta mi a helyzet. őt nagyon megviselte , de egyedül sajnos nem tudta volna bevállalni a babát.

ez egy hatalmas nagy döntés, azt hiszem előtte elhívják beszélgetni a ,,szülőket" hogy biztos ezt akaják-e, meg kell indokolni a döntést. ebben már nem vagyok biztos

én hangsúlyoznám itt, hogy meg vannak a megfelelő módszerek a védekezésre és ezzel kéne élni ,nem pedig utóbb azon tépődni, hogy mi legyen a magzat sorsa.

2012. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

a tételhez nem ajánlottak szakirodalmat?

sztem abból kellene dolgoznod, hiszen az értékelők is azokat az információkat veszik majd figyelembe.

könyvtárban is sztem találsz rengeteg infót, főleg az orvosi könyvtárban (Semmelweis)

2012. máj. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Nincs szakirodalom, mivel ez még csak az érettségi :)

De mivel szülésznő szakot jelöltem, lehet, hogy majd még faggatlak titeket! :)

Köszönöm mégegyszer!

2012. máj. 16. 09:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Jah értelek:) sok sikert a tanulmányaidhoz!:)

Utolsó voltam.

2012. máj. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!