Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért alakul ki a Down-kór?...

Miért alakul ki a Down-kór? Mik a kockázati tényezői?

Figyelt kérdés
Nemsokára 12 hetes leszek, és nagyon félek.10 hetes kismama.
2008. ápr. 22. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne félj,nem lesz semmi baj.

A Down-kórt kromoszóma rendellenség okozza,sajnos nem tudom mitőla alakul ki.

Koncentrálj arra,hogy egészséges,szép nagy babád lesz.

A gondolatnak teremtő ereje van!

Boldog babavárást!

30 hetes kismami

2008. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez tiszta genetika,nem lehet megmagyarázni.Azoknál a családoknál ahol már volt ilyen,ott nagyobb az esély.De bárhol előfordulhat!
2008. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Amit az előttem válaszoló írt nem helytálló.

Nem öröklődő a Down,és ahol előfordult már,ott sem több az esély rá,hogy ismétlődik.

Ez egy kromoszóma rendellenesség,pontosabban a 21-es kromoszómapár hibás osztódása következtében alakul ki.

A hibás osztódás következtében nem egy pár,hanem három fordul elő.Ezért hívják triszomiának.


A kockázati tényezőkről nem sokat tudnak még,az biztos,hogy az anya életkora nagyban befolyásolja.

Minél fiatalabb a kismama,annál alacsonyabb a kockázat.


Boldog babavárást,és nem aggódj feleslegesen.

2008. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez sem igaz, hogy minél fiatalabb a kismama, annál alacsonyabb a kockázat. A se túl fiatal, se túl idős, "normál" korúaknak van a legkevesebb esélyük rá. Kétféleképpen alakul ki ugyanis, vagy azért, mert túl öregek a sejtek, vagy pedig ellenkezőleg, túl fiatalok, és másképp is történik, de az eredmény ugyanaz. Növeli persze a kockázatot, ha történt már ilyen a családban. Egyébként elég kevés esélyed van rá, előre ne izgulj rajta, max. ha valami tényleg erre mutat (de még akkor is jó eséllyel vaklárma és felesleges parázás).
2008. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Amit az előző válaszoló írt,az ne haragudj,de úgy butaság ahogy azt leírta.

Én azért szóltam hozzá,mert e területen dolgoztam.

Tehát,csak hogy tiszta legyen.Nem öröklött genetikai betegségről beszélünk a Down esetében.

Nem magasabb a kockázat,ha előfordult már a családban.

(Ennek ellenére megemlíteném,hogy találkoztunk olyan esettel,ahol több volt egy családon belül,vagy egy szülőpárnak 2 Down-os gyereke született)

Minél fiatalabb az anya életkora,annál kisebb az esély a kialakulásra.Még ha ez hihetetlen is,20éves anyukánál szinte egyáltalán nem fordul elő.A kor előrehaladtával emelkedik a kockázat.Olyannyira,hogy 35 év felett majdnem eléri a 40%-ot.

De most is azt mondom,ne aggódj feleslegesen.

Persze 100%-os biztonsággal semmit nem lehet kiszűrni,de nem erre kell gondolni.


További jó egészséget,boldog babavárást.

2008. ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!