Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7. hétben vagyok, és hőemelked...

7. hétben vagyok, és hőemelkedésem van 37.2. Úgy hallottam, hogy ez normális ilyenkor. Valóban?

Figyelt kérdés
Ezek szerint ne szaladjak az orvoshoz rögtön? Milyen gyógyszert lehet bevenni ilyenkor? Mert nagyon akadályoz a koncentrációban, és most nagyon fontos lenne, hogy fitt legyek.
2009. jún. 23. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor magasabban van a hőmérsékletünk, úgyh a 37.2-es hőmi még teljesen normálisnak tekinthető.

Ne méregesd a hőmérsékleted. Láznál kell dokihoz menni.

2009. jún. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

sya!

de azért szerintem vigyázz magadra nagyon,h nem menjen feljebb..én belázasodtam 10 hetesen még anno,és a doki azt mondta,h ha 39 a lázam akkor vehetek be egy fél algo-t,mert a 12. hétig semmit sem szabad bevenni...így hát szenvedtem a 38.5-tel...úgyhogy nagyon vigyázz magadra:)

2009. jún. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A normál testhő 36,5 és 37,5 között van, így a tiéd teljesen normális, kár lenne dokihoz menni. Ha esetleg felmenne a hőd, bevehetsz egy Algopirint, annyi nem fog ártani, még szoptatás alatt is lehet szedni (a kórházban is adnak, ha szükség van rá). Az Algo. csak akkor okoz gondot, ha folyamatosan, hosszabb időn belül szeded, másképp nagyon ritkán (legalábbis a dokim és a védőnő is ezt mondta).
2009. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor semmilyen gyógyszert nem vehetsz be! Az első 12 hétben tilos! Vagyis ha nem akarsz bajt, akkor inkább szenvedsz, akármilyen rosszul is hangzik. Sajna én is elkaptam valamit a 10.héten, 38.8 volt a lázam, hidegzuhany meg ilyesmi. Gyógyszer semmi, voltam orvosnál is, de azt mondta, ha extrém magas lesz, 40 fok körül, na majd akkor talán esetleg bevehetek egy fél algopyrint, addig meg semmi!
2009. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a bőséges válaszokat. Remélem nem megy feljebb, és nem lesz lázam. Nagyon ritkán van lázam, remélem nem ez lesz most az az alkalom. :(
2009. jún. 23. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Szió!

Holnap leszek 7 hetes, és nekem folyamatosan 37.2 a hőm. Ez szerintem teljesen oké, bár függ az alaphődtől is, nekem az is magas, 36.8

Ne aggódj, ez teljesen oké még, tényleg csak a magas láztól kell tartanod, de ne is gondolj rá! Nem beteg vagy, hanem babás :)

2009. jún. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!