Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos miért nem segít...

Az orvos miért nem segít szülésnél ha a kismama már napok óta szenved?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdést,ahol szüléshez kértek tanácsot.Nem értem,miért jó ha a kismamának elveszik a kedvét esetleg egy újjabb szüléstől.Januárban szült így egy kolléganőm(hagyták szenvedni napokig,mert nem volt fogadott orvosa),ikreket várt.Az egyik baba meghalt oxigénhiány miatt.Pedig előtte hetekkel kórházba volt megfigyelésen.Nagyon megrázó.
2009. jún. 22. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Valószínű h az én kérdésemet olvastad!?A nénémmel kapcsolatos volt ez a kérdés.Ezt olvastad?És én sem értem hogy mért engedik szenvedni a kismamákat.És állítólag az egyik doki még bunkó is volt mindenkivel.Nem elég az a helyzet egy nőnek még a dokik is ilyenek.Elég szomorú.Remélem én nem járok így.

2009. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ne olvass horror történeteket!


két féle kórház és orvos van:


a.) konzervatív: SOTE I-II, MÁV, stb. ahol nincs nagyon lehetőség alternatív terápiára, vagyis nem szülhetsz vízben, leborotválnak, burkot repesztenek, gyorsítnak oxitocinnal, és természetesen hamarabb megcsászároznak és jó lehetőség van a fájdalomcsillapításra.


b.) alternatív: Imre, István, és szülőházak, stb. nem kapsz vagy csak ha mázlid van epidurált, hagynak szenvedni, viszont a természetre bízzák a dolgot.


Én az előbbit választottam, mert a biztos és a klinikai megoldásokat kedvelem, nekem a SOTE II-n azt mondták, hogy 12 óra vajúdás után már kezdik melegíteni a műtőt, engem 16 óra vajúdás után császároztak, de ha tovább hagynak szenvedni, akkor sem lett volna esélye megszülnöm a gyereket, mert olyan tartásban feküdt, viszont ez csak műtét közben derült ki. Viszont nők ezrei esküsznek az anyatermészet szépségeire akik, az utóbbit választották. Talán egy kicsit nagyobb rizikó, pláne ikrekkel, én magam biztos olyan dokit választanék ilyen helyzetben, aki az első gyanús jelnél nem mérlegel, hanem a biztosnságot, vagyis a műtétet helyezi előtérbe, sok orvos így is áll neki az ikerszülésnek.


Én császár után a másodikat várom és most biztosra megyek, vagyis megbeszéltük, hogy nem programozott, de császár lesz a második is...

2009. jún. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az elsőnek!Igen, a te kérdésedet olvastam,és nem akartalak megijeszteni.Én is babát várok,és úgy gondolom,hogy közülünk senki nem szeretne ennyit szenvedni,és szerintem a babának sem jó.Lehet bizalmatlan vagyok,de az orvos jó érzésén is múlik ez.Nagyon szorítok,hogy minden rendben legyen.Írj légyszi,ha megvan a baba.Köszönöm.
2009. jún. 22. 20:11
 4/7 anonim ***** válasza:
neked írnék,aki a másodikat is császárral várod.ha beindulna,akkor is meg műt??csak mert én is ebbe a cipőbe járok,most meg olyanokat hallok,hogy a doki a természetesség híve.1 napom van vissza,nehezen bírom,meg merjem említeni,hogy azt igérte műt a terminus utáni napon?szóval nem értem minek várni,ha eleve ugyis ez lesz a vége,engem műtöttek odalenn,ezért volt az első is császár.ne haragudjatok,hogy nem a kérdésre válaszoltam.
2009. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze megírom ha meglesz a baba!

Első voltam!

2009. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszoló vagyok.

Ma reggel 7:50.-re meglett a babóka:-)))Minden rendben van velük.3350 gr.-al született de a hosszát nem mérték meg sajna:-(

Minden jót!

2009. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gratulálok,és sok boldogságot a családnak!
2009. júl. 2. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!