Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, hogy nincs elötejem?...

Baj, hogy nincs elötejem? Annak kell lennie? 34 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2008. ápr. 20. 08:42
 1/9 A kérdező kommentje:
És hogy veszem észre? Rendesen folyik,ha van?
2008. ápr. 20. 08:52
 2/9 anonim ***** válasza:
én kb. 20 hetes voltam, amikor észrevettem otthon, hogy pár csepp folyadék van a pólómon, csak a bal oldalon. Először azt hittem, hogy lefröcsköltem magam véletlenül, de rájöttem, hogy ez előtej. Átlátszó folyadék volt, megnéztem a mellbimbómat, és láttam, hogy nedves. azóta még néhányszor előfordult, de csak a bal mellemből jön.
2008. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 36 hetes vagyok,és nekem soha nem csöpögött,semmi nyoma nemvolt se a melltartón se a pólón.hanem mostanában,ah elkezdtem a szoptatásra felkészíteni a mellbimbóimat,és fürés után kicsit erősebben törölközővel megdörzsőlöm vettem észre hogy 1-1 csepp kijött.

Tehát,az h nem csöpög még nem azt jelenti,h nincs.Sőt,örülj neki,hogy nem kell melltartóbetéteket vásárolnod,és nem ázik át a pólód a legkellemetleneb pillanatokban.Ha jól tudom a csöpögés megelőzéséért egy hormon felelős,amit addig termel a szervezet,amíg a baba bent van,így valószínűleg azt jelzi,hogy minden a legnagyobb rendben van a hormonháztartásoddal.

2008. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

hát érdekes, mert nekem pont azt mondta az orvos, hogy ha csöpög az előtej, az jó jel, mert ez annak az előjele, hogy jól tudsz majd szoptatni!

javaslom az előző válaszolónak, hoyg nézzen kicsit utána a témának!

2008. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előtej nem jelent semmit. Nekem egyáltalán nem volt, és kb. 3 napos volt a fiam, mire rendesen megindult a tejem, de aztán akkor rendesen :)
2008. ápr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előtejnek semmi köze ahoz,hogy mennyi teje van az embernek. MOst vagyok terhes a 3-dik babámmal és egyik terhességemnél sem volt előtejem,most sincs. A fiaimat 1 éves korukig szoptattam. Rengeteg tejem volt.

Szülés után szépen befog indulni. Ne izgulj!

28 hetes kismama

2008. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

33 hetes első babás vagyok, nekem sem volt még előtejem. Néha láttam fürdés előtt, mikor megnéztem, hogy van valami fehér sűrű nem is folyadék, inkább véladék benne, gondoltam, ez az lehet, csak nagyon kevés ezért nem folyik.

De én is azt olvastam, hogy az hogy nincs előtej, egyáltaln nem jelenti azt, hogy nem lesz tej. Sokaknak nincs előteje és szoptatnak rendesen sokáig:-)

2008. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lehet, hoyg hülye kérdés, de ha valakinek a baba születése után 3 nappal indul csak meg a teje, akkor addig mit eszik a pici?
2008. ápr. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden valószínűség szerint van előtejed, csak nem csöpög. Nekem is így volt, nem vettem észre semmit, mégis volt, szülés után egyből mellre tettem a babámat és volt mit szopiznia! Aztán rengeteget volt mellen (bababarát kórházban szültem, így velem volt), és úgy indult meg a rendes tej, hogy észre sem vettem, mert egyből kiszívta. Csak abból láttam, hogy már nem az előtej jött vissza, mikor bukott, hanem fehér rendes tej. Másfél éves koráig szoptattam.

Az előtej mennyisége nem lényeges, mivel ilyenkor még pár csepp elég nekik! (Egy újszülött gyomra akkora, mint egy cseresznye! Ami belefér, az annyi, mint a cseresznyében a mag!)

Az előző válaszolónak: amíg a tej be nem lövell, addig a baba ezt a sűrű előtejet szopizza, amiből elsőre elég pár csepp, és ahogy kiszívja a baba, úgy termelődik (ez igaz lesz a rendes tejre is). A baba gyomrocskája attól kezd majd el tágulni, hogy egyre több lesz a rendes tej, egyre nagyobb mennyiségeket eszik.

2008. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!