Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes kismama vagyok, az...

36 hetes kismama vagyok, az lehet, hogy azért pici a babaám, mert nem szedtem elevitet? Még csak 2 kg körüli. Ezért csinálhatták a flowmetriás vizsgálatot? Annak az eredménye 2.5. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 19. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos,anya(3 gyereket szült,mindhármunkat néhány dekával több mint 3 kilóval,és a bátyámat és engem még túl is hordott néhány napot) azt mondta,hogy majdnem egy kilót híznak a babák az utolsó egy hónapban.Hidd el neked is könyebb lesz megszülni egy 3 kilós gyereket,mint egy 4 kilósat.Amúgy ha kicsit túlhordod,akkor még fog hízni.

A flowmetriás vizsgálatról nincs infóm,de most rákerestem googleban és nem mást jelent,mint keringésvizsgálat.Üsd be,hogy flowmetria,ott biztos megtalálod a választ.

2008. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a babád azért kisebb súlyú, mert nem szedtél Elevitet! Az Elevit vitaminpótlásra van, nem a baba súlyát befolyásolja. Hallottam már, hogy volt olyan kismama, aki az Elevitnek tudta be, hogy nagyobb babája született, DE például a barátnőmnek 3100 g-os kislánya született Elevittel. Én személy szerint nem szedem ezt a vitaminbombát, mert rosszul voltam tőle, mégis minden rendben van.


A flowmetriával kapcsolatban úgy hallottam, hogy a 36-37. héten mindenkinél elvégzik, tehát ez egy szükséges vizsgálat.

Ezt találtam róla a neten: "A szülészeti vizsgálatoknál a flowmetria a méhet ellátó erekben, valamint a magzat ereiben folyó vér áramlásának vizsgálatából áll, melynek eredménye fontos információkat nyújt a magzat állapotáról, illetve egészséges fejlődéséről".

"Egy adott magzati érszakaszon a véráramlás vizsgálata ultrahang segítségével (ún. Doppler készülékkel). A magzati érszakasz áramlásának sebességét regisztrálják, értékelik. Olyan esetekben javallott, mikor felmerül a lepény elégtelen működésének gyanúja, pl. a magzat mérete jelentősen elmarad attól, amit a terhesség kora alapján várnánk, vagy az anya terhességi toxémiában szenved. A lepénykeringés rosszabbodása esetén a magzati vérkeringés jellegzetesen megváltozik".

Sajnos ennél többet nem tudok róla, és azt sem, mi a jó értéktartomány. Az orvosodtól nem kérdezted meg, vagy nem mondott semmit?

2008. ápr. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én már terhesség előtt elkezdtem szedni az Elevitet, és a babám még mindig inkább le van maradva pár napot az átlag méretektől. És ennek szerintem összesen annyi oka van, hogy sem én, sem a férjem, sem pedig a család többi tagja nem vmi nagydarab. Amúgy nekem azt mondta a védőnő, hogy az Elevit tényleg megnöveli a babák súlyát, de mindössze átlag 20dkg-mal! Az pedig nem hiszem, hogy sokat számítana.

2008. ápr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és én is úgy tudom, hogy az utolsó hónapban heti kb. 1/4 kilót gyarapodnak a babák!
2008. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én nem szedtem elevitet 4010gmmal született a baba,anyukám se szedett velem elevitet(nem is volt)és 4,5 kgval születtem,szeintem nincs összefüggésbe.
2008. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egyálltalán nem biztos hogy a babád kicsi!!!! Rengeteg esetet hallottam már hogy 1 kg eltérés is lehet, amit mondanak és ami a való. Nem tudják 100%-osan mérni! 38 hetes kismama
2008. ápr. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos nincs összefüggés az Elevit és a babád súlya között. Szomorú is lenne, ha ez így lenne, mert akkor egészen az Elevit feltalálásáig pici babák születtek volna. Ne aggódj ezen, ha mégis kisebb baba lesz, akkor is pillanatok altt utoléri majd a nagyobb súlyú babákat. És még annyit, hogy meg fogod látni, hogy az utolsó hetekben - ha a Te súlyod nem is gyarapszik - mekkorát nő még a pocid!Boldog babavárást! 40 hetes kismami
2008. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Flowmetriát azért csinálnak, mert kis súlyú a baba, és előfordulhat, hogy azért, mert az áramlási értékei nem kielégítőek. Nekem az első babánál éppen hasonló kis súly miatt csinálták volna, ha megvárta volna... Kis súllyal, de teljsen egészségesen jött világra. Azóta is igen ellenálló. Most a másodiknál már fobb gép van a kórházban, ahol csak egy kattintással váltanak UH-ról Flow-ra, most ugyan nem kicsi a pici, most a lepényt találtak érettnek. Tehát: igen ,a súlya miatt csinálták6csinálják a flowmetriát. Ja, és mindkét gyerekkel szedtem elevitet.
2008. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!