Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hársfavirág teát inni...

Lehet hársfavirág teát inni megfázásra? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam gyógynövényes boltban, és azt mondta, kismama semmiféle gyógyfüves teát nem ihat. Igaz ez, mert én nem így tudom. Vagy csak ő nem ért hozzá?
2008. ápr. 19. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet inni, úgy ahogy sok minden mást is. De vannak bizonyos gyógynövények, amiket nem lehet. Hasonló ez a gyógyszerekhez, érdemes minden egyes gyógynövénynek utánanézni, hogy szabad vagy sem. Például kasvirág teát tilos inni (az is jó lenne amúgy megfázásra).

2008. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Háát,inkább csak ő beszélt félre.Megfelelően elkészített gyógyteát nyugodtan lehet inni.(Persze azért vannak tiltott dolgok,de a csipke,hársfa,kamilla nem tartoznak ezek közé.)

A hársfát hurutos köhögésre igyad!Semmiképpen se hagyd a vízben 10 percnél tovább,mert csersavak oldódnak ki belőle,és fájni fog a gyomrod.Tehát belőle forrázatot készítünk.

Megfázásra maga C vitamin tartama miatt jobb a csipke.Viszont a csipkét nem szabad forrázni,csak áztatni,mert a C vitamin hőre érzékeny.10-12 óráig hagyd állni,majd egy picit melegítsd fel,és adj hozzá egy kis mézet.

Fémeszközöket pedig kerüld,kiv azok amikre 10/18as szám van írva.(Zepter,Bergner stb...)Ha ilyened nincs akkor jénaiban melegíts vizet,műanyag szűrő és kanál!

A kamilla pedig jó hatással van az alvókára.

2008. ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2008. ápr. 19. 11:02
 4/4 macilány12 válasza:
szia xd.lehet inni, de inkább azt javaslom hogy sima mézes teát igyál.
2013. jan. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!