Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiskoromban voltam bárányhimlő...

Kiskoromban voltam bárányhimlős, illetve kamaszként övsömöröm is volt - állítólag ugyanaz a vírus okozza mindkettőt. Akkor én most védve vagyok? Sajnos az egyik rokonom bárányhimlős. Elkaphatom?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom a kérdésedre a választ, de az igaz, hogy a kettőt ugyan az a vírus okozza. Én gy hallottm nem is olyan régen, hogy a bárányhimlő a gyerekkori, az övsömör az időskori verzió.

Szerintem hívd fel a háziorvrosdat, védőnődet, orvosodat és kérdezd meg.

2009. jún. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, elkaphatod, de azért ez nagyon ritka. Aki "nagyon" volt bárányhimlős (láz, min 1 hétig új hólyagok) az elvileg védve van, de a terhesség alatt más az immunrendszer, jobb félni mint megijedni, kerüld a rokonodat pár napig. A fentieket a dokimtól tudom, mi is így voltunk!

17 hetes + 19 hós

2009. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bárányhimlőt nem kaphatod el újra, és bár ugyanaz a vírus okozza őket, az övsömör ismétlődhet életed során (tapasztalatból mondom, anyukámnak nemcsak egyszer volt). A különbség, hogy az övsömörtől nem lesz a babának semmi baja, de a bárányhimlőtől lehet (mivel volt övsömörgynúm 1 hónapja, megkérdeztem az orvost, innen tudom). A legjobb lenne, ha megoldható, hogy ne érintkezz a rokonoddal (persze ha egy háztartásban éltek, akkor ez nehezen kivitelezhető)
2009. jún. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is volt mindkettő, csakhogy én a bárányhimlőről nem tudtam. Anyu sem emlékezett rá, csak a rózsahimlőre és a mumszra... de a bárányhimlőre nem. Épp emiatt pár hónapja(mivel a munkahelyemenaz oviban tombolt a bárányhimlő, mi meg aktívan próbálkoztunk a babával, eléggé megiedtem, és utánajártam ezeknek-háziorvos, webdoki...)

A webdoki ezt írta vissza:

Amennyiben valóban övsömöre volt, védett a bárányhimlő ellen. Az övsömört (zoster) ugyanaz a bárányhimlővírus (varicella-zoster vírus, VZV) okozza, amelyik annak idején, amikor Ön átesett a bárányhimlőn, megbújt az érző idegdúcokban és várta az alkalmat, hogy kimehessen a bőrre. A lényeg, hogy most nem kell tartania bárányhimlőtől.


A háziorvos, pedig azt mondta, hogy ne izguljak, bárányhimlős is voltam, ha volt övsömöröm, csak lehet egy két pötttyel jött ki rajtam, és nem vettük észre. Illetve, a terhesség alatt nem kell izguljak, higy újra bárányhimlős leszek, mert már voltam.

Szerintem az övsömör se jön vissza egy kettőre. 16 évesen volt nekem, és azóta 10 év eltelt. 5 éve dolgozom oviban, minden évben van bárányhimlőjárvány :( Még nem volt gond eddig.

2009. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!