Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat olvasom itt, hogy a...

Sokat olvasom itt, hogy a harmincvalahánydik héttől kinyílik a méhszáj, de a szülés nem idul be még akár 2hétig. de ilyenkor mi van? nyitott méhszájjal jövünk- megyünk?

Figyelt kérdés
nekem még messze van, a 25. hétben vagyok, csak érdekelne.
2008. ápr. 17. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Hm, ez jo kerdes!

Azt hiszem, h valamelyest igen, ilyenkor mar nem ajanlatos furdeni, inakbb tus, stb.

De van belso, kulso, es talan kozepso mehszaj is, bar utobbiban nem vagyok biztos, es szerintem nem mindegy, melyik, mennyire nyilik.

De ha vki tudja pontosan, irhatna :)

2008. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi :D

és igen, tovább várom / most ketten várjuk a válaszokat

2008. ápr. 17. 14:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, a külső méhszáj elég korán kinyílhat. Ez egyáltalán nem gond. A belső méhszáj is kinyílhat, ilyenkor már jobban kell vigyázni, feküdni kell. De ha nincs görcs vagy vérzés, akkor nincs ok félelemre sem.
2008. ápr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,ilyenkor nyitott méhszájjal jövünk megyünk, de ne aggódj a baba nem fog kipotyogni, majd a szüléskor meglátod, hogy 10cm-s méhszájon sem olyan könnyű átpréselni, viszont a magzatburokba zártan védve van. Fürödni az egész várandósság alatt nem javasolt, nem csak ilyenkor.
2008. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat.

boldog babavárást mindenkinek

2008. ápr. 17. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Egészséges vérandóság alatt, zárt méhszáj esetén, testhőmérsékletű vízben szabad fürdeni.

Nyíló méhszájnál, avagy problémás, görcsökkel kísért terhességnél, vagy forro vízben tilos fürdeni.

Azért ez nem mindegy :

2008. ápr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
NOS,HOGY TISZTÁN LÁSSON MINDENKI,NEKEM KÉT MÉHSZÁJAM NYITVA,ÉS ILYENKOR MÁR NEM JÖVÜNK-MEGYÜNK,MERT BEINDULHAT A SZÜLÉS,AMI MÁR NEKEM EGYSZER BEINDULT,ÉS INFUZIOVAL ÁLLITOTTÁK MEG.NINCS SEMMI CSAK SZIGORÚ FEKVÉS ÉS NYUGALOM. 34 HETES KISMAMA.
2008. ápr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bendzso ***** válasza:
az előttem szólónak mondom, és nem kekeckedésből, merő jóindulatból, de én is, mind két gyerekkel nyitott méhszájjal jöttem mentem hetekig. az egyik a kiírt időponthoz képest két héttel hamarabb, a másik pedig tíz nappal később érkezett. és az orvosom nem parancsolt ágyba, csak megkért, h pihenjek egy kicsit többet, de azt is hozzá tette, h ismer (pláne a második gyrekenél). szummázva a véleményemet a nyitott méhszáj kérdéskörben: ne mi döntsük már el,h lehet e vagy sme nyitott méhszájjal közlekedni, hiszen nem vagyunk szakemberek (é s elég ilyesztőnek tűnik, h akár másfél hónapot ágyban kell feküdni - noha a te esetedben ez TÉNYLEG Indokolot (szóval kérlek félre ne érts, egyáltalán nem megkérdőjelezni akarom!!!. a doktor bácsik egyenként megvizsgálnak minket és minden körülményt figyelmebe véve javasol ilyen olyan ágynugalmat. a lényeg az, h a körülémnyekhez képest sokat kell pihenni, feküdi (semmiesetre sem ülni, h ne nyomja a baba a nyíló méhszájat). bocsánat mégegyszer, ha kekeckedőenk tűntem!
2008. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!