Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP vizsgálatnál ugye...

Az AFP vizsgálatnál ugye figyelembe kell venni a testsúlyt és a magasságot is?

Figyelt kérdés
Nekem a beutalón nem volt rajta, és nem is kérdezték meg tőlem. Ez okozhat téves eredményt? A MOM értékem 0,6 lett, megkérdeztem a védőnőt, hogy ez nem túl alacsony-e, de azt mondta, hogy ez a normális határérték között van. Szerinte ez az intervallum 0,27-2,5, de én azt olvasom mindenütt, hogy 0,7-2,5. Egészséges lehet a babám? Sajnos a családban fordult már elő szellemi fogyatékosság.
2008. ápr. 17. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Szerintem nem kell figyelembe venni. Tőlem se kérdezték, de még itt se olvastam, hogy számítana.
2008. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a testsúlyomat kérdezték, de a magasságot nem.

én is úgy tudom, hogy 0,7-2,5 között van az érték.de azért a védőnő biztos érti a dolgot, de tutira majd a doki mondja meg.

ne idegeskedj, amúgy sem mindig pontosak ezek az eredmények.

boldog babavárást

2008. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg a testsúlyt rá kéne írniuk a papírra, mert azt hiszem az egyik értéket ez alapján számolják. Tőlem a súlyt megkérdezték, a magasságot nem.

Egyébként ahogy hallottam ez elég megbízhatatlan vizsgálat és sokszor rossz eredmény jön ki akkor is, ha nincs semmi baj.

2008. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nekem is 0,6 lett az AFP értékem, a védőnőm és az orvosom azt mondta erre, hogy egy kicsit alacsony. Nem szabad pánikolni feleslegesen, az ultrahangvizsgálat eredményével együtt nézik ezt az eredményt. Érdemes még 4d ultrahangra is elmenned, hogy megnyugtasson. Nekem legalábbis ezt javasolta az orvosom. jó babavárást!
2008. ápr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!