Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kombinált tesztem első...

A kombinált tesztem első eredményét (azonkívül, hogy nem jó) hogyan kell értelmeznem?

Figyelt kérdés

40 éves múltam, a második babámmal vagyok terhes, a kombinált tesztem eredménye: Magas kockázat. Down-kór: 1:18000, Edwards-kór: 1:180. Megjegyzésben: A szűrővizsgálat nagy kockázatot mutatott ki az Edwards-kór előfordulására.

Ultrahangokon minden teljesen rendben volt.



2012. márc. 30. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1:180-hoz az esélye, hogy Edwars-kóros lesz a babád, ez tényleg nem a legjobb eredmény, sajnos. Gondolom az orvosod biztos fogja javasolni, hogy menj el magzatvízvételre, amiből 100%-ra meg tudják mondani, hogy tényleg beteg-e a baba.
2012. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én viszont azt mondom hogy nem olyan rossz az 1:180-hoz eredmény. 180 ugyanilyen eredményű babából 1 beteg és 179 egészséges. Ráadásul ebbe a kalkulációba beleszámítják a korodat is, emiatt eleve rosszabb eredmény született.

Tudom, aggódsz és meg is értem, de nem olyan rossz ez az eredmény, hidd el.

Ettől függetlenül fognak amniocentézist javasolni. Nekem is javasoltak a 2.babánál (más indok miatt, én 34 vagyok és cisztát találtak a baba fejében a SOTE-n genetikán), de nem mentem bele. Azóta sokszor voltam UH-n és a kisfiunk egészséges. Én nem bántam meg hogy nem mentem bele az amnioba.

Drukkolok hogy minden rendben legyen Nálad is.

2012. márc. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Magzatvízvétel, ha vállalod, genetikai uh. Az edwards kór elég jól látható uh-on. Vese, szív, egyéb eltérések miatt.
2012. márc. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti hogy megcsináltatnám az amniocentesist. Az Edwards szindróma nagyon durva, alig élnek 1-2 évet a babák és nagyonm betegek. Ezt a lehetőséget én nem vállalnám.
2012. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan "csak" 39 éves vagyok,és a 3. babát várom,de nálam fel se merült,csak a CVS-ha ezt nem tudták volna elvégezni a méhlepény helyzete miatt-vagy az amnio.Szerencsére a 12. héten elvégezték a CVS-t,és már az eredményt is megkaptuk.A Te helyzetedben én nem is gondolkoznék,már kérném is az időpontot az amniocentézisre...2 gyerekes+14 hkm
2012. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérd h a korod nélkül is számolják ki a kockázatot.

Én 35 éves voltam a második babámmal és nekem Uh-on nagyon szépen látták h egészséges.Mégis felajánlották az amniót,de nem mentem el. Egészséges kisbabám született.

Most lépek a 12.hétbe a harmadik babámmal 37 éves vagyok,de már a 7.héten ajánlották h majd csináltassak amniót,azt feleltem,h csak akkor ha az Uh és a vérvétel gyanús lesz.Remélem nem.

2012. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az 5. válaszoló vagyok,és a 6. válaszolótól kérdezem(abszolút jóból):számodra mi minősül gyanúsnak?A barátnőm fiatalabb Nálad egy évvel,van már egy egészséges gyereke,a 12. és 18. heti UH-on-magánúton,nagyon jó helyen csináltatta-mindnen tökéletes volt(orrcsont,tarkóredő,szív,belek,hólyag stb.),a kombinált tesztje szintén negatív.Mégis úgy érezte,bevállalja az amniot.És kiderült,Down kóros a baba...én,a 2. terhességemkor 35 éves múltam,az integrált tesztem pozitív lett-1:120 a Down kórra-amnio,kiderült,minden oké.Ezért gondoltam most úgy,a 3. babánál,hogy-39 éves lévén-nem variálok ezekkel a kockázatbecslésekkel,egyből mentem CVS-re.

Ezek miatt kérdezem,hogy szerinted mi az,ami már megnyutató lehet?Én a kérdező eredményével egy percig sem gondolkoznék az amniocentézisen.És annak nem látom értelmét,hogy a kora nélkül is számolják ki,hiszen itt pont az a lényeg,hogy a magasabb kor alapból több kockázatot rejt(ami persze logikus is).

2012. ápr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!