Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek táppénzre 25...

Mikor menjek táppénzre 25 hetes vagyok, a táppénz beleszámít a gyedbe mikor tudom meg hogy gyedet vagy gyest kapok?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 14. 15:57
 1/2 anonim ***** válasza:
szia ha a szülést megelőző két évben volt 180 munkaviszonyod és most nem rugnak ki a munkahelyedről akkor gyedet kapsz ami a bruttó fizetésed 70%-a ha jól tudom és ha minden igaz akkor az utolsókét és átlaga alapján számolnak beár ezt aztán tényleg nem tudom pontosan táppénzre akár már az elején elmehettél volna én aztmondom minél előbb menj táppénzre szerintem otthon lenni jó de ha birod a munkát akkor maradj nyugodtan, tehát gyedet mindenképpen kapsz 2 évig utána pedig gyest 1 évig
2008. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Akkor menj tápra, mikor akarsz. Te érzed, hogy hogy bírod, meddig akarsz dolgozni. Sokan még 32 hetesen is dolgoznak.

Szerintem a táppénz és a gyed majdnem ugyanannyi összeg, nincs nagy különbség. Ha a gyes nagyobb (28.000 ft) mint a gyeded, akkor igényeld azt, én is azt fogom tenni. Ha nem, egyértelmű, hogy menj gyedre (ez a bruttó fizud 70%-a, de a céged könyvelője segít megmondani, mi mennyi..)

2008. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!