Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok.....

4 hetes terhes vagyok.. meddig dolgozhatok? táppénzre menjek? :

Figyelt kérdés
ma kiderült hogy 4 hetes terhes vagyok.fizikai munkát végzek sokat emelek és huzok..nem tudom meddig csináljam.mikortol irnak ki?táppénzre menjek?1 éve dolgozok itt bejelentve 70000-rel.akkor mennyit kapok kb táppénz alatt?és nem rughat ki a munkáltato ha megmondom hogy terhes vagyok?segitsetek..tanácstalan vagyok.kockáztatni sem akarom a babámat de pénz nélkül sem akarok maradni..
2008. ápr. 14. 14:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én négy hónapot dolgozhattam,nehéz fizikai munkát végeztem de a főnök már nem szeretett volna nagy pocival látni.terhessen is 30kg-at kellett emelgetnem.úgy gondolom ha rendessen megtapadt és beágyazódott a baba akkor nem kel félni csak óvatosan!a pénzt próbáld megbeszélni vele(sok mód van arra hogyan kaphatnál többet mert amire most bevagy jelentve talán pelenkára ha elég lesz(nem akarlak elkeseríteni)ez most csakis a főnöködön múlik.
2008. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
csak az a gondd hogy én nem 30 kg-t emelek hanem 50-100-at olykor..emelek huzok...mindent ami kell.
2008. ápr. 14. 14:11
 3/11 anonim ***** válasza:
Azonnal menj táppénzre! Ki fog írni az orvos. Az én munkám is nehéz, de nem ennyire. Én most 9 hetes vagyok, és elsejétől megyek táppénzre, ha jól számolom, 11 hetesen. Boldog Babavárást!
2008. ápr. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el táppénzre, ha nem tudsz más jellegű munkát kérni a munkahelyeden (ami nem jár ekkora emelgetéssel), ha megvan a kiskönyved, akkor nem rúghatnak ki.
2008. ápr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kiskönyvet a védönö adja nem?hozzá miokor menjek?ha jövöhét hétfön van szivhang akkor mehetek a védönöhöz?nem korai?csak mert addig lépni sem tudok.de félek nehogy baj legyen..
2008. ápr. 14. 14:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha már kaptál a dokitól papírt, hogy terhes vagy, akkor mehetsz a védőnőhöz. Védőnőtől függ, hogy hányadik héten állítják ki, némelyik csak a 10. hét környékén hajlandó, de ha mondod neki, hogy táppénzre szeretnél menni a munkád miatt akkor biztosan megcsinálja. Én 7-8 hetesen voltam nála és rögtön kiállította a kiskönyvet az orvos papírja alapján.
2008. ápr. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, és a háziorvossal szerintem addig is ki tudod magad iratni, amíg nincs meg a kiskönyved.
2008. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 5 hetesen mentem védőnőhöz,már volt papírom a nődokitól,és igen,menj el táppénzre,ezek nem azok a súlyok amit egy babás nőnek emelgetnie kell,eu komoly,túl nagy súlyokról van szó, ne kockáztass egy napot sem!!!!!!

Boldog babavárást!

Ha megvan a kiskönyved,nem rúghat ki a főnököd,ha nem vagy próbaidős.És látom egy éve dolgozol,tehát nem rúghat ki.

2008. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha ilyen munkát végzel, akkor amilyen hamar csak tudsz, menj el táppénzre.
2008. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
bocsi de én nem bántásképpen írtam(az első válaszoló).már elmehetsz táppénzre,fogadd meg a többiek tanácsát!sok sikert a babához és a megoldásokhoz!
2008. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!