Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40hetes és 3napos vagyok. Két...

40hetes és 3napos vagyok. Két naponta járok nst-re, és mást nem néznek! Ez normális?

Figyelt kérdés

Mert az nst-s nővér mondta h 41hétig várnak utána befektetnek.Na de most már nem kellene nézni a méhszályat meg a magzatvizet?Mert egész terhességem alatt 1* volt hüvelyi vizsgálatom-amikor megállapították h terhes vagyok.És nincs fogadott orvosom.A kérdésem az h Ha a következő 3napban sem nézik a magzatvizet csak ha befektetnek pénteken akkor addig ugye nem lesz baj?

Mert az nst-s papírt mindig nézi orvos na de abból nem tudja megmondani h bent minden rendben van e?


2008. ápr. 14. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én csütörtökön leszek 40 hetes és az NST mellett még magzatvíz vizsgálatot is fognak csinálni, ha már nyitva van a méhszáj.( 3 hete még teljesen zárt volt )Ugyan nekem van fogadott orvosom, de nálunk Győrben a terhesgondozáson úgy tudom ha nincs fogadott orvosa valakinek akkor is ellenőrzik a méhszáj állapotát, hiszen az bármikor elkezdhet kinyílni.Mindnesetre furcsa, mert ha jól tudom a magzatvíz színét is ellenőrizni kéne, ha valaki elkerüli a kiírt időt. Azért a helyedben én rákérdeznék a dokitól.

2008. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak nts van...ne aggódj!De nem lesz baj hidd el!

Amúgy nem mentél el nőgyógyászhoz időnként?(Nekem is a 32. héten szólt a védőnő,hogy ilyen is kellene.)

Már bármely pillanatban megindulhat a szülés.

2008. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nálunk úgy volt a tanácsadás ha a védőnőhöz mentem akkor vele ott volt a nőgyógyász is,és ő mondta mindig h hova kell menni meg mit kell csinálni.Szóval nálunk ez olyan mintha lett volna végig orvosom,csak nem vizsgált meg egyszer sem,Folyásom is volt akkor sem nézett meg csak felírta rá amit kell és el is múlt tőle.

Szóval eddig minden oké volt,csak ugye mostmár nincs tanácsadás csak nst-na de biztos mondanák ott h ha kéne valahová mennem.Mindenesetre holnap rákérdetek!

2008. ápr. 14. 13:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne félj, nincs semmi baj. A 42. hétig max el lehet menni, de ott mindig indítanak, van ahol 41. héten. A méhszáj tulképp mindegy, hogy nyitva van-e, ha nem indul meg a szülés. A magzatvíz is biztos rendben van, mert ha nem lenne, a baba értékei nem lennének jók!

Ne félj, nyugi, nemsoká meglesz a babád, és minden rendben lesz!! :-)

2008. ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én 37.hétbe voltam először nst-n egyből néztek magzatvízet, és méhszájat. Akkor még zért volt.A következő héten csak nst volt, holnap után a 39.héten megint nst és méhszáj vizsgálat, mert mondta a doki.Sajnos elég másképpen foglalkoznak az orvosok a kismamákkal, pedig ez a doki nekem körzeti, csak a szülésnél fogadtam meg.A vizsgálatokat a rendes sztk-ba csinálja.Reméljük nem lessz gond nálad se. Könnyű szülést,és gyorsat:-)
2008. ápr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia

nekem már van két kicsi lányom, a 40. hét betöltésével mindig nézték a magzatvizetis kétnaponta, mind a kettővel 6 napot huztam rá.

de nem igen van jelentősége szerintem mert,az elsőnél igaz hogy nem volt semmi gond, de a kicsinél igen ugyanis belekakilt a magzatvízbe de szerencsére felgyorsult a szülés és nem volt gond az orvosom azt mondta hogy azért jött ilyen hirtelen mert belekakilt a vízbe, röpke két óra alatt lett meg a babuci, 10 perces fájásokkal indítottam és 1 óra után lettek 2 percesek.

sok sikert és ne izgulj az sem baj hogy nem fogadtál orvost mert a szülésnél úgyis a szülésznő a jelentősebb személy.

2008. ápr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.Remélem minden oké lesz,már nagyon izgulok.De azért egy kicsit megnyugtattatok.

Nektek is minden jót!

2008. ápr. 14. 13:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!