Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szolnoki kórházba mit kell...

A szolnoki kórházba mit kell vinni amikor megyek szülni?

Figyelt kérdés
Pelenkát,ruhákat a babának?Vagy ott adnak?Milyen papírokat?A csomagomba miket rakjak?ÉS a babáéba?
2012. márc. 22. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ruhát adnak a babának, de ha szeretnéd csinosnak látni és nem agyon mosott darabokba öltöztetni, akkor vigyél neki.

Én vittem:

- egy csomag pelust. Végül nem kellett kinyitnom, mert a kórházban adtak mindennap 5 darabot.

- törlőkendőt (égési sérüléssel (kezemen) kerültem be a szülészetre, így nem tudtam fürdetni, ha bekakilt)

popsikrémet

textil pelust: 2 darabot

mellbimbóvédőt, nekem így ment a szoptatás csak

két hálóruhát (külön volt a felső - alsó része, nem szóltak érte soha)

- hasleszorítót. császárral szültem, de végül csak itthon kezdtem használni

- köntöst, jó hosszút

- Poharat, szívószálat

- 100 db zsepit, 5 tekercs wc papírt, sampon, tusfürdő, fésű, hajszárító, fogkefe, fogkrém

- 2 darab papucs. Egyik amiben megyek bárhova, másik pedig a tusolós!!!

- eldobható bugyi + vérzés miatti betét

- fáslit, amit az ágy végébe kötöztem, hogy feltudjak állni/kapaszkodni fekvésből a II. világháborús ágyból

- 3 darab törülközőt; 1 kicsi és 2 nagy. Lehetőleg sötét színű legyen

- kés, villa, kanál

- szénsavmentes víz; kb. 6 liter + almalé 2. naptól töménytelen mennyiségben

- 2. nap bekértem a mellszívót, mert nagyon durván bedurrant a mellem és annyit nem szopott a lányom egyszerre, hogy mind kijöjjön és megkönnyebbüljek.

- a haza menő ruhámat + a lányomét utolsó nap hozta be a párom reggel.

- zokni !!! Én pl. majd megfagytam július közepén! 16°C-ban hoztuk haza a lányomat..


Na meg jó nagy akarat KITARTÁS! :)))


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ha bármi kérdésed lenne, akkor írj :))

2012. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Házassági anyakönyvi kivonatból jó az eredeti vagy kérni kell frisset?Elég a kiskönyv vagy minden vizsgálati papír kell?A babát hordozóba vagy mózesbe is haza lehet vinni,vagy kell pólya?A mellszívóért nem szóltak?
2012. márc. 22. 14:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi apaságit vittünk, de úgy tudom, hogy a házassági kivonatnak is frissnek kell lennie. Gondolom ez azt jelenti, hogy hitelesíteni kell az önkormányzatnál a kivonatot, amiről papírt adnak és azt kell vinnetek a kórházba.

AMikor beértek a kórházba, akkor mindent elvesznek tőled. A vizsgálati eredmények a gépen vannak, de nem árt, ha nálad van az összes egy dossziéban. Én minden fontosabb papírt, mint pl. vércsoport vizsgálat, ilyesmi egy külön fóliába raktam az apasági papírral együtt.

Ezek olyan vizsgálati eredmények, amik szükségesek lehetnek. PL. ha kell szülés után szúrit kapnod, mert olyan a vércsoportod, ami a következő terhességnél ellenanyagot termelhet.

2012. márc. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első hozzászoló tulajdonképpen jól leírta, nekem a lányom téli baba, így kis vékony plédet vittem neki be, és itthonról ruhákat is, nem a kórháziban volt. Vittem neki vékony sapit, és kesztyűt is,hogy ne karmolja össze magát, illetve a sapkát azért,mert fürdés után a folyosón tolod végig, ahol néha huzat volt.

Nálunk a házassági anyakönyvi kivonatot el sem kérték, és nem is kellett frisset vinni(2006-ban házasodtunk, 2010ben szültem).

Tejszaporító teát és almalét ittam, illetve kaját hozzattam be,mert amit adtak hát....pocsék volt.

Nekem nagyon bevált a Domestos fertőtlenítő kendő(Rossman), a wc-t csak áttörölötem vele, és nem kellett papírral körberakosgatni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2012. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kis könyv is kell, azt is elveszik. a először befektetnek megőrzésre, akkor a pathológiára kerülsz. Onnan tolna/visznek általában a szülészetre (másik oldal a 7.en).

Szülőszobára már egyik hozzátartozó sem mehet be. Kivéve a párod, ha apás szülésed lesz. Császárnál senkit nem engednek be, még a megfigyelésre sem.

Ott előkészítenek (beöntés, borotválás, etc..), majd fürdés és fel kell venned a kórházi köpenyt. ami elől takar, hátul alig.

A rendesebbik nővér/orvos még kienged egy utolsó puszira a rokonokhoz, majd menned kell az ágyra feküdni, hogy beadják a szülés előtti fontosabb dolgokat.

Ha császáros lesz:

Mielőtt áttolnak a műtőbe, még nem leszel érzéstelenítve, de már kissé kábult leszel a gyógyszer miatt, amit adtak.

Ekkor még a párod oda mehet hozzád utolsó puszira, majd legközelebb a 6.-on találkoztok.

Amint betolnak, végeznek 3× vérnyomásmérést. Ez végig menni fog, amíg császároznak. Majd beadják az érzéstelenítőt gerinchez és lefektetnek. Ekkor elkezdenek előkészülni, beszélnek hozzád végig.

Bármilyen szülésed is lesz, fontos, hogy közöld ha valamit érzel a testeden. Pl. fázol, meleged van, fém íz a szádban, ilyesmi..

Gyorsan, átlagban 15-18 perc alatt kiszokták venni császárnál a gyerekeket. Ilyenkor bebugyolálják, elvágják a köldökzsinórt, majd megmutatják neked és viszik is el mérni és egyéb dolgokat megnézni.

FONTOS! Ha a családtagjaid kint várnak, akkor legyenek résen, mert a gyermeket villámgyorsan viszik a folyóson. Általában nem szoktak megállni a gyerekekkel (fertőzés veszély miatt), de ha az adott orvost megkéritek megmutatják.

Ilyenkor leviszik a 6.-ra őket a koraszülött osztályra. Ott szokott lenni a többi vizsgálat, mint pl. a 10 perc utáni ismételt apgar vizsgálatok.

Kb. 40 percig varrják az anyukákat, majd viszik őket is le a 6.-ra a műtő megfigyelőbe a többi anyuka közé. Oda csak kórházi ruhába (adnak a hozzátartozóknak a 6.-on) lehet bemenni és akkor, ha nincsenek ott a gyerekek. Megszokták engedni este fele, hogy a gyerek is bent legyen, de szigorúan tilos hozzájuk érni!!!


A 6-on lévő szobákba nem lehet bemenni hozzátartozónak! Gyermeket kivinni TILOS!!! Nagyon komolyan veszik! Anyukák kimehetnek az üvegfal mögé (rokonokhoz), de célszerű visszajövetelkor fertőtleníteni a kezet, arcot.

A gyerekmegőrzőbe bármikor betolhatod a gyermeket, ha fürdeni szeretnél vagy pihenni, de nem szokták díjazni a csecsemősök.

A gyermekágyi nővérkék és a csecsemősök két külön kategória, nem tartoznak egybe csak egy helyen vannak!

2012. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi,hogy nagyon meleg volt, rettentően izzadtam,így nálam hálóing volt benn 4 db. Inkább több, én is csak kettőt vettem, aztán ekvés volt,így még hozzattam be.
2012. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Akinek eszébe jut valami,remélem megírja! :)

2012. márc. 22. 14:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!