Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti inkább felhőtlen...

Kismamák, ti inkább felhőtlen boldogságban, vagy feszültebben élitek meg a várandósságot?

Figyelt kérdés

Én nagyon boldog vagyok hogy babám lesz, csak közben meg sok a félelem is bennem, hogy minden rendben legyen még a szülésig.Attól nem félek hogy utána milyen lesz, már nagyon várom hogy babázzak, sőt a szülést magát is várom.

Csak addig még olyan sok idő van, majdenem három hónap, és sokszor úgy érzem hogy sose fog eltelni.

Sajna vannak problémák, nem a babával, velem, (vérnyomás, méhszáj), és félek hogy nehogy ezek miatt baj legyen, annyi rosszat hallani.Meg én is túl vagyok már két vetélésen, tehát sokszorosan túlaggódom a dolgokat.

Kíváncsi vagyok kinek milyen élmény a babavárás.

Annyira szeretnék felszabadultabb lenni, de nem nagyon megy.


2009. jún. 13. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon aggódtam az elején.Valahogy én sem tudtam másra csak arra koncentrálni hogy mi lesz ha baj lesz stb. mert akkor azt nem bírnám ki mégegyszer.Most 18 hetes vagyok de ahogy mozog a picúr így már elég nyugodt vagyok.Az eredmények jók és ez a lényeg.Én mostanában annyira boldog vagyok hogy kerül fordul rám jön sírás.Pont tegnap voltunk szétnézni a brendonban hogy mennyik is a kiságyak meg ezek és akkor mégjobban örültem és én is nagyon de nagyon várom a szülést.Abszolult egy cseppnyi tartás nincs bennem,mert tudom akkor már nemsokára köztünk lesz a manócska és csak ez számít.Annyir jó ez az állapot hogy nagyon....:-)))Próbálj megnyugodni!!!Minden nap mocorog és ez a lényeg!Akkor már nem lehet gond!!!!Csak a jövőre gondolj és hogy milyen jó lesz!Én is ezt teszem.

Boldog babavárást!

2009. jún. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hormonális, én egyszerűen egyik napról a másikra nyugodt lettem, türelmes, pedig amúgy egy pörgős ember vagyok. Mintha megszállt volna a világbéke. Nem voltam sem különösebben boldog, sem félni nem féltem a szüléstől, valahogy úgy természetesen éreztem magam, hogy ok, ez az élet rendje, jön a baba. Aztán a 9. hónapban megint idegesebb lettem, felkaptam a vizet mindenen, de félni akkor sem féltem. Szoptatás alatt megint más, szóval szerintem ez a szervezetem játéka velem.

Egy 2.5 hós bébi anyukája

2009. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én az elejétől nagyon boldog vagyok. Szinte minden pillanatban csak rá gondolok, és szinte mindig el tudnám magam sírni. Szerintem sokat számít, hogy éveken át próbálkoztunk, és hogy tudom a párom is annyira várja, mint én. Voltak nehézségek, rosszabb napok, meg kellemetlenségek ezidáig, de mindent feledtetni tud a kis csöpi.

Boldog pocakos napokat!

37 hetes kismami

2009. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Természetes, hogy feszült vagy, mindenki szeretne egészséges terhességet és egészséges babát, ezért hát aggódunk nagyon sokan. A lényeg, hogy tegyél meg mindent amit tudsz a vérnyomásproblémádra és a méhszájaddal kapcsolatban és legyen nyugodt a lelked. Sajnos néha az is baj, hogy túl sok rosszat hall az ember. Én pajzsmirigyes vagyok és éjjel nappal bújtam eleinte az ezzel járó problémákat, betegségeket. Mikor találtam egy pozitív, megnyugtató weboldalt, akkor be is fejeztem a további keresgélést, mert totál kiidegeltem magam a sok rossztól. Az orovosod biztos rendesen törődik veled, bízd rá magad. Próbálj meg kikapcsolódni, mi is most elutaztunk pár napra és élveztük, hogy kettesben lehetünk, távol a családi gondoktól. Mert nálunk anyósprobléma van. Ha aggódsz az nem segít semmiben sem. Gondolj sokat a babádra, hogy milyen lesz ha végre a karodban tarthatod. És csak pozitívan :-). Boldog babavárást!

2009. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia!Ezzel nem vagy egyedul,szerintem minden kismama aggodik,foleg akinek mar volt vetelese.Nekem a tavaly volt nyolc hetesen,igaz hogy van egy nagy fiam,a pici masodik hazassagba jon,ezert kulonosen boldogok vagyunk.A sok aggodalom koszonheto az internetnek is szerintem,annyi mindent olvas az ember es lat hogy annal jobban megijed.Az elso harom honapban felsz hogy ne vetelj el,a masodik harmadban izgulsz hogy kifejlodjon keze laba es ne legyen valami betegsege,a harmadikban izgulsz nehogy korabban jojjon.En igy vagyok a terhessegemmel,aug.elejen fogok szulni.A mikor az elso gyermekemet vartam sokkal nyugodtabb voltam ,nem tudtam olyan sokmindent,emlekszem amikor az AFP.-t csinaltak,azt sem tudtam pontosan mi az,most ismerem a Down kort mint a tenyeremet,akkor nem mondtak hogy szamoljam a magzatmozgasokat,most alig varom hogy felkeljek reggel es elkezdjen rugdosni a pici es amikor az orvosnal vagyok es megnezi ultrahangon,mintha egy szikla gurulna le a szivemrol...Raadasul most sokkal idosebb is vagyok,azon is izgulok hogy fogom birni a szulest.Nem azt mondom hogy allando stresszben elek,mert boldog vagyok,van egy aranyos nagyfiam aki alig varja a tesot,a ferjem mindent megtesz ertunk szeretjuk egymast,vasarolom a sok babaholmit,beszelgetek a pocival.Remelem minden rendben lesz,addig is sok turelmet kivanok minden kismamanak es sok boldogsagot!!!!
2009. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél felhőtlenűl boldog voltam,még a görcseim sem tudták elvenni ezt az örömet,de a másodikkal tiszta ideg és szorongás vagyok.
2009. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

En is nagyon boldog vagyok h a kincsunket hordom a szivem alatt de azt nem mondom h nem aggodalom mentes a terhessegem.

Ugye eloszor azon megy a para h meg maradjon,utana h az eredmenyek jok legyenek majd h ne jojjon hamarabb.

Most 39.hetes terhesen feszultebb vagyok mint valaha,nem felek a szulestol csak a babamat feltem h minden ok legyen.Most mar nagyon szeretnem h kibujjon.

Pedig a terhessegem nem volt nehez csak az elso 14 het amikor olyan emelygos voltam h enni sem tudtam,ment is a para h eleg etelhez jut a pici..

Aztan most a 33.hettol meg a kemeny joslozas.

De mind ezek mellett en nagyon nagy orommel varom az en kis Manomat.

Neked is azt mondom h probalj ne aggodni(tudom ezt konnyu irni) foleg h mar volt vetelesed de hidd el h minden rendbe lesz.A vernyomas es a merhszaj problemara oda lehet figyelni,biztos a dokid is odafigyel ratok es te is igyekszel mindent meg tenni magatokert.

Kulonben mennyi idos terhes vagy?

Szep es nyugodt babavarast kivanok neked:)

Udv:39 hetes pocis

2009. jún. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,amúgy 29 hetes vagyok.
2009. jún. 13. 22:48

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!