Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt olvastam ha lenn van a...

Azt olvastam ha lenn van a baba feje könnyebben meglesz. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Nekem már 27 hetesen azt mondták, hogy nagyon lenn van.
2012. márc. 20. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Ez most komoly?!
2012. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi nem érthető?
2012. márc. 20. 19:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát nekem a második volt nagyon lent, minden bajom volt terhesség alatt tőle, mert nyomott, szúrkált stb. A szülés az első fájástól kezdve 8 óra alatt lezajlott. (ehhez képest az elsővel 23 órát vajúdtam)

Nem tudom, hogy az segített e, hogy annyira lent volt, hogy a gyerek súlya is tágított (ezt a doki mondta), vagy amúgy is így ment volna.

2012. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha lenn van a feje azt jelenti, hogy koponya fekvésű, akkor abban semmi rendkívüli nincs. A szülés "könnyűsége" igazából annak a függvénye, hogy ki milyen gyorsan tágul. Az egy nagyon szerencsés adottság, ha valaki ilyen. Ennek azonban nincs semmi kívülről látható jele, nem függ a széles csípőtől pl. Az átlagnál kötöttebb, edzett izomzat inkább hátrány mint előny. (A komoly sport múlttal rendelkező nők általában nehezen szülnek)
2012. márc. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy koponyafekvésű, az természetesen jó, az viszont nem jó, ha nagyon lent van. Nekem legalábbis ezt mondta a doki. Sokat kell pihenni.
2012. márc. 20. 19:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is pont így volt, pár hét fekvés után már mondta a doki, hogy bátran, most már nem lenne gond, ha szülnék. Pontosan a kiírt napon szültem, 10 óra vajjúdással, minden gond nélkül.
2012. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet van benne valami, hogy könnyebben meglesz :)
2012. márc. 20. 20:23
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon lent van, nyomás nehezedik lentre, amitől szintén nyílhat a méhszáj, ezért nem jó.

Nekem is lent volt. Gyorsan szültem, de könnyűnek nem mondanám, vákuumozni is kellett, hosszú kitolási szakasz volt.

2012. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a babám iszonyat fent volt, mikor 5 perces fájásokkal bementünk a kórházba és megvizsgált a doki. Ennek ellenére az első fájástól számolva kb 3 óra múlva lett meg a fiam. Oxitocint sem kaptam, ésa gátvédelem is sikerült. Amúgy 3800 g-mal született. Szerintem nem igaz az, hogy lent van a baba=könnyű, gyors szülés.
2012. márc. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy több tényező is közrejátszik. Majd leírom nálunk mi volt a tapasztalat !
2012. márc. 21. 09:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!