Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet biciklizni terhesen?

Lehet biciklizni terhesen?

Figyelt kérdés

Márciusban a párommal kiruccantunk biciglizni, de akkor még nem volt hasam. Most már eléggé látszik. Árthatok neki egy kis biciklizéssel.

20hetes kismami


2008. ápr. 12. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szióka!!!Én a második babámat várom,és az orvos azt tanácsolta ha jót akkarok magamnak meg a babának,ne biciklizzek,mert elég egy esés,és akkor lehet mindennek vége.Maga a biciklizés nem ártalmas.Szerintem ha tánácsolhatom menjetek egy jót séteálni a természetbe.32 hetes kismama.
2008. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ én is ettől tartok, hogy elesek vagy valaki elüt, nem tudnám magamnak megbocsájtani. Nem baj, tényleg jót fog tenni egy kis vasárnapi séta valahol a budai hegyekben.

Szép napot!

2008. ápr. 12. 13:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én az első babámmal nem a mostani védőnőmnél voltam, jóformán csak az orvoshoz jártam, viszont oda elég sűrűn.

nem is aggódtam kicsit sem.

Szerntem ha jó az egyensúly érzéked, és korábban is bicikliztél, semmi akadálya. Egy eséstől neked lehet bajod, de a babának nem igazán. A méh úgy van kitalálva, hogy ha erősen hasba rúgnának se érezne a baba szinte semmit. Na ettől még nem kell felbátorodni az extrém sportokra, de az egészséges mozgás szerinem nem árthat.

A védőnőm nekem azért nem tanácsolja most a biciklizést, a futást, mert rázkódik, és szerinte ettől el lehet vetélni. Szerinem meg a 7-es busz rázkódik és nem a biciklizés (nem hiszem, hogy egy terhes kismama szágoldozna... mondjuk közutakon én sem cangáztam, csak bicikliutakon, de ott nagyon sokat, még 7 hónaposan is.

Ami neked jól esik az a babának is! ugyanabból az endorfinból kap amit te termesz! és ha te boldog vagy ő is az! ezért sem szabad túl sokat aggodalmaskodni.

((ha tényleg olyan veszélyes dolgo lenne a terhesség mint azt néhány védőnő mondja, szerintem már kihaltunk volna régen.))

ez az én véleményem :)

jó babavárást!

13 hetes kismama

2008. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem ajánlatos mert az egyensúlyérzéked bármikor cserben hagyhat, és ha esel a hasadra esel! meg a kislányoknál azt mondják az orvosok, hogycsípő ficamos lehet, ugy hogy vigyázz! engem 16 hetesen biztatott meg azorvos, de én a munkámból adódóan bicoztam, de ezért 24 hetesen elmentem táppénzre.

gondolj a babád egészségére!

32 hetes kismama

2008. ápr. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolótól kérdem én : mi köze a biciklizésnek a csipóficamhoz meg a kislányokhoz? Ez most nekem magas, de nagyon.
2008. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hát a csípőficam és a bicikli elég távol állnak egymástól szerintem is...

ha csak nem a mamának lehet csípőficama amikor le meg fellszáll a biciklriől. de ebben sem hiszek nagyon.

én azt mondom, hogy azt lehet sportolni (nem megeröltető módon) amit korábban is csináltunk, ha eddig aktívan biciklizett valaki, azért mert terhes nem kell leállni. amíg jól esik addig szerintm lehet.

2008. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!