Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes babás vagyok. Mikortó...

17 hetes babás vagyok. Mikortól számíthatok vizsgálatokra, méhszályvizsgálatokra? És ez mindenképp fontos? Esetleg megtagadható? Kinek mikor volt?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert többen írják itt hogy megvizsgálta az orvos őket.És mikortól számíthatok ilyenre?Én igazából nem szeretném ha megvizsgálna.Mennyi az az idő amikortól már tényleg fontos ez?
2009. jún. 9. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A te érdeked és a babáé, hogy az orvos tisztában legyen azzal, hogy nem nyílik, nyílt-e ki a méhszáj vagy esetleg nem rövidül-e a méhnyak idő előtt, ui. ezek egy fenyegető koraszülés jelei is lehetnek. Persze jogod van megtagadni a vizsgálatot, úgy, ahogy mást is, csak hát nem igen érdemes... A vizsgálat nem fáj, ugyanolyan, mint egy normál nőgyógyászati vizsgálat. Csupán amiatt kellemetlen, mert ki szereti, ha benne gy idegen matat.. ezenkívül gondolom, a babád miatt bevállalod.
2009. jún. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért nem szeretnéd ha megvizsgálna? Félsz hogy baja lesz a babádnak? Szerinted a dokiknak az az érdekük hogy veszélybe sodorják a kisbabádat? Esetleg azt gondolod hogy nem jól végzik a vizsgálatot és bajt okoznak? A férjedtől nem félsz, amikor szerelmeskedtek?

Bocs hogy ilyen nyers vagyok, de ők nem hiába szereztek orvosi diplomát, több száz szülés van a "hátuk" mögött, több tucat magzat életét mentették már meg szakértelmükkel, kicsit kellene bennük bízni, nem?

Ha nincsenek panaszaid (görcs, gyakori keményedés) nem fog megvizsgálni, de nyugodtan beszélj vele a vizsgálattól való félelmeidről, aggályaidról.

16 hetes + 18 hós

2009. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igy van.Megtagadhatod,de szerintem nem érdemes kockáztatni.Másképp nem tudja az orvos megnézni a méhszáj állapotát.
2009. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze ha muszály bevállalom csak azért kérdeztem mert mióta állapotos vagyok szinte mindig fáj a hasam és hát nemhiszem hogy nagyon jól esne ha még nyomkodna meg nyúlkáln is.Így még a sex is kellemetlen nemhogy a méhszályam is tapogatja...áááá már most félek tőle.Azonkívül félek hogy nehogy nekem is vérzés vagy egyéb legyen utánna.Köszi a választ!
2009. jún. 9. 14:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja és a sex hanyagolva van ezmiatt és ha mégis szerelmeskedünk akkor épp hogy engedem a férjemnek hogy behatoljon ahol még esetleg nem érzem "kényelmetlennek".
2009. jún. 9. 14:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha sokszor fáj a hasad (igazi fájdalomra gondolok, nem a mensi szerűre) akkor meg egyenesen ajánlott a méhszáj-vizsgálat, a fájdalom nem normális dolog, ki kell deríteni az okát, méhszáj-seb, nyitott méhszáj, baktériumfertőzés is okozhatja, gyógyszeres kezelés is kellhet, esetleg más beavatkozás. Beszélj a dokiddal a legközelebbi terhesgondozáson, nem fog bennetek kárt tenni, ő azért van hogy segítsen a problémákon, különben egyedül is ki tudjuk hordani a gyereket...

16 hetes + 18 hós

2009. jún. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez még mindig fura kérdés...nekem a fogadott dokim az elejétől kezdve minden egyes tanácsadáson nézi a méhszáj nyitott/zártságát, ami számomra megnyugtató, mert igy legalább tudom hogy minden rendben van.nem kellemetlenebb, mint egy citológia, és ennyit megér a babám egészsége!!szerencsére nekem nem volt még a méhszájjal semmi gond, de ismerek olyat is akinek jócskán idő előtt nyilt ki és koraszüléshez vezetett!!24 hetes kismama
2009. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!