Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hcg eredményt más is MoM-ban...

A hcg eredményt más is MoM-ban kapta meg?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem találom a neten a mom-ban megadott értékelést.Csak L/ml-es értékeket találtam!
2012. márc. 2. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
a hcg hormont azt a szervezet termeli mikor terhes valaki a MOM az AFP eredmény!
2012. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vagy ezt hogy gondoltad?
2012. márc. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor leírom számokkal.Én nem l/ml-ben kaptam meg,hanem így:


koncentráció/[MoM]


AFP 1.18

hCG 0.66

sp1 0.38

PAPP-A 1.92

2012. márc. 2. 13:22
 4/6 A kérdező kommentje:
A doki azt mondta,hogy tökéletes az eredmény,de én szeretném tudni,hogy mettől-meddig jó.
2012. márc. 2. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt találtam:

Kérdés:

AFP vizsgálattal egy időben végzett B-HCG szűrés milyen értékek közötti eredmény esetén tekinthető normálisnak, illetve hogy az eltérések milyen rendellenességekre utalhatnak.


Válasz:

A béta HCG vizsgálatot az AFP kiegészítéseként azért vezették be, hogy érzékenyebbé, és biztonságosabbá váljanak a szűrőprogramok. Ha az AFP értéke normális tartományban van, akkor nem is szoktuk a hCG értéket nézni. Ha az AFP alacsony, és a béta-hCG magas akkor a kettő együtt felveti a genetikai vizsgálat végzésének szükségességét, mert ezekben az esetekben a Down szindróma előfordulása gyakoribb. Ez korántsem jelenti azonban azt, hogy minden ilyen esetben károsodott lenne a gyermek, csak azt, hogy érdemes a genetikai vizsgálatot elvégezni, egyéb szempontok (pl. anyai kor) figyelembe vétele mellett. Ha a bhCG 2,5 alatti, akkor nem kell további vizsgálatokat végezni, feltéve, ha az ultrahang is mindent rendben talált. És itt nem a méreteket, hanem más jeleket kell vizsgálni. Alacsony hCG ilyen értelemben nem jelent kórosat, tehát nem utal fejlődési rendellenességre.

Még egy esetben szoktuk a béta hCG-t vizsgálni, ha méhen kívüli terhesség gyanúja merül fel, akkor ennek a hormonnak az alakulása diagnózishoz segíthet.

Dr. Ács Nándor

2012. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj,köszönöm!
2012. márc. 2. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!