Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az az Anti-D, amit állítóla...

Mi az az Anti-D, amit állítólag a vetélést követően adnak a kismamának?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 7. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy A RH - vércsoprotú szült nők kapnak, ha a baba + vércsoportu. Oka az, hogy a baba szervezete ellen az anya szervezte ellenanyagot termel, mivel más a vércsoportja . Szülés után ez az injekció közömbösíti az ellenanyagot, így nem lesz gond a további babáknál.

Gondolom e megfontolásból adnak vetélés után is, hisz nem tudni, hogy miért vetélt el a nő, lehet pont ezért.

ÚGy tudom, semmi egyéb hatása-mellékhatása nincs.

De a dokid többet kell , hogy mondjon, ha megkérdezed és talán a védőnőd is.-)

2008. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Anti-D injekciót a negatív vércsoportú anyák kapnak bármilyen beavatkozás után,ha az apa pozitív(vetélés,amniocentézis,corionboholyvétel,szülés,stb...

Első terhességnél nem,vagy csak ritka esetben okozhat gondot az összeférhetetlenség.Általában a második,többedik babáknál van jelentősége.És nem a babára veszélyes csak,hanem a mamára.Régen,mikor ezt még nem tudták érthetetlen volt,hogy miért haltak meg anyák a problémamentes terhesség és szülés után.Hát ezért,mert a baba megmérgezte az anyát.Ezt kerülik most el az anti-D adásával.

2008. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia én B negativ vagyok . Annyit szeretnék az előző hozzászólóhoz hozzátenni ,hogy nem számit az apuka vércsoportja a negativ vércsoportos anyukáknak igy s ugy is szurják,de én saját 'tapasztalatomból' tudom hogy azért szükséges a szuri,hogy az anya szervezete ne titulálja a bébit idegen szervezetnek.-mondjuk mint valami virust.Nekem sajnos 3 terhességmegszakitást kellett egészségügyi okokból végigcsinálnom :(,és mind a három után szurtak.De végre sikerült összehozni a bébit és a 27. hében vagyok eddig ellenanyag nélkül. Ha érint a téma üsd be a keresődbe az ellenanyag szót és többet is megtudhatsz.
2008. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia előttem szóló!

Az előtted szóló vagyok:)))Én is saját tapasztalatról beszélek.Én AB neg vagyok.A fiam apja B neg,és nem adtak akkor anti-D-t,mivel egyértelmű volt,hogy a baba csakis negativ lehet.A második gyerekem már egy másik házasságba szültem,és itt apuka pozitív,ezért kellett a szuri.Most,hogy a 3-ik babát várjuk,nekem ebből a szempontból olyan,mintha a második terhesség lenne,a doki így magyarázta.Ha az első férjem lenne az apja mindhárom gyerekemnek,akkor egyiknél sem kellett volna az antiD,mert mind negatív vércsoportú lenne.A kislányom egyébként pozitívos is lett.

Egyébként,nem tudjátok,hogy van-e valamilyen tünete annak,ha ellenanyag termelődik?

Nekem eddig csak 2x nézték,29 hetesek vagyunk.

Üdv

2008. ápr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2011. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!