Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szólt (ak) a nagyobb...

Mit szólt (ak) a nagyobb gyereke (i) d, mikor megtudtá (k) hogy jön a pici? Hogy mondtátok el neki (k)?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem kellett elmondani, mert hamarabb mondta, mint ahogy teszteltem volna. Ez azért érdekes, mert már 3. éve próbálkoztunk és lombikra készültünk, senki nem számított rá és nem foglalkoztunk vele, amit mond.

Nagyon várja már.

16hkm

2012. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
mindenben segít 4 évesen olyan komoly lett azóta. most a vége felé teljesen önálló és alig várja a kicsit még felállni is segít, tolja a hátam. egyszerüen megmondtuk, hogy anya hasában ott van a kistesó még nagyon pici. ahogy gömbölyödött úgy bujt egyre jobban hozzá. puszilgatja most is.
2012. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Első két gyerek között csak 23 hónap van, de már ő is megértette, neki akkor kezdtük mondani, amikor látszani kezdett a poci.


A harmadikkal amikor terhes lettem, nagyon rosszul voltam, így talán 7 hetesen elmondtuk nekik, hátha megértik, miért vagyok annyira türelmetlen velük, és miért fekszem annyit, miért nem tudok főzni, de még vacsit készíteni sem, stb.


Irtóra várják, simogatják a hasam, odabújik hozzá főleg a pici (nagy nekem nem annyira bújós).


Nagy lányom közölte, hogy lányt szeretne. :o)

És bejött neki...

2012. febr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, mennyi idős a gyerek. Szerintem fontos, hogy elmondd neki, HONNAN jön a baba. Én 7 éves voltam, amikor anya terhes lett a tesómmal és komplett hülyére vettek. Egy ideje akartam tesót és örültem is, amikor közölték, hogy Valami fontos dolgot kell mondanunk anyával, kistesód lesz. Én már akkor is röhögtem ezen a kijelentésen, annyira mű és természetellenesre sikerült nekik. Na de ez már az én bajom, mindegy. Szóval feltétlenül magyarázzátok meg a kornak megfelelő részletességgel, hogy hol jön ki az a baba és hogy került oda, mert nekem ebből elég vicces szituációim adódtak egykoron. Egyébként örültem, szóval szerintem nem lesz gond. Nem is tudok olyat, aki ne örült volna a kistesónak, se rokont, se ismerőst...

19/L

2012. febr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Igaz, hogy én még csak most vagyok várandós az elsővel, de van egy éves keresztlányom, és a páromnak egy 4 éves unokaöccse. A keresztlányom állandóan rajtam akart ugrálni, jött volna az ölembe. Mondtam neki, hogy nem szabad, mert a pocakomban ott van egy kisbaba aki az ő unokatestvére lesz :)Nagyon örült, rögtön dugta a fülét a hasamhoz, hogy mit fog hallani :) (most született nem rég kishuga, és a nővéremmel is ezt csinálta) Rá egy hétre én vittem oviba, az anyukája nem tudta elvinni a kicsitől. Késtünk egy kicsit, és rögtön mondta az óvónéninek, hogy:

Ne haragudj óvónéni azért késtünk mert Keri pocakjában kisbaba van és reggel hányingere volt! :)

A párom unokaöccse, meg nagyon nem fogja még fel, ő a legkisebb a családban, nem érti hogy lehet nekem ott kisbaba, mikor ő nem látja. :)

2012. febr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
*5 éves keresztlányom bocsi:D Az 5 kimaradt :D
2012. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor negyedszerre is várandós lettem, összehívtuk a család apraját. Akkor 10, 8 és 4 évesek voltak akkor. Mondtuk, hogy jön a kis tesó. Középső kisfiam ujjongott, ezt átvette a legkisebb is. Csak a nagy gondolkodott,majd közölte, hogy oké, de ez már lány legyen, mert elege van az öcsikből. Aztán persze felmerült a kérdés, hogy ott van a baba,na de hogyan jön ki onnan? Szépen elmagyaráztam nekik és ebben nagy segítség volt a Sehány éves kislány c. gyönyörű képekkel illusztrált könyve. Sajnos nagyon sokat kellett feküdnöm,de meglepően éretten fogadták. A nagy esténként levest főzött a középső gondoskodott róla,hogy mindig legyen mit innom.A kicsi fiam,ő meg jött és időről-időre hozzám bújt beszélgetett velem,hogy ne legyek egyedül. A picur mozgását örömmel figyelték. Hol hallgatóztak,hol a kezükkel próbálták levadászni a mozgását. Amikor baj volt és kórházba kerültem akkor nagyon aggódtak. Összetartottak. Azóta meg van a kis húguk és nagyon szeretik. Valaki mindig énekel neki, vagy csak kézen fogják és sétálgatnak vele. Cirógatják a pofiját,vagy bohóckodnak neki, hogy nevessen. A kis hercegnő pedig élvezi, hogy a három kis királyfi körbe ugrálja.
2012. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez nagyon kedvesen zajlott : a sztori a következő:

a 3,5éves kis fiam mondogatta,hogy manó van a pocakomban(mi még ekkor nem is sejtetuk,hogy baba van a dologban.Amikor kiderült ,terhes vagyok rögtön elmondtuk neki.Nagyon örült és mindent félre tesz a kis tesójának,puszilgatja,simogatja a pocakom,kérdezi mikor jön ki a hasamból,mi a neve...egy szóval tökéletes nagy tesó lesz és ez remélem gy is marad.....18hetes kismama

2012. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10 hónapos volt a "nagy", amikor kiderült, hogy jön a tesó. Amikor elkezdett látszódni a pocakom, onnantól mondogatjuk neki, hogy tesója lesz. Eleinte úgy tűnt, fel sem fogja, de ahogy közeledik az idő (már csak 2 hetem van hátra), egyre inkább tudatosulni látszik. Valamikor karácsony környékén eshetett le neki a tantusz, amikor elkezdtünk neki mesélni egy kistesós könyvből. Ettől fogva volt egy kemény 1 hónapunk, amikor folyton rajtunk lógott, folyton velünk akart aludni stb. Mostanra javult a helyzet, kíváncsi vagyok, mit szól majd, ha meglátja. Mesélünk neki róla, hogy hol fog aludni, hogy anya pár napig kórházban lesz stb., nyilván neki másképp kell, mint egy idősebb gyereknek.
2012. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4 és fél éves a kislányunk, én most 27hkm vagyok, és minden nap simogatja és puszilgatja az öcsikéjét. Nagyon várja már :)
2012. febr. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!