Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Guttalax cseppet ajánlotta...

A Guttalax cseppet ajánlotta orvos székrekedésre. Segít?

Figyelt kérdés

Már megint székrekedésem van mindent bevetettem, és egy idejig be is vált, kamilla tea, asztalt szilva +szilvalé de már megint 3 napja szenvedek.Nekem még a laveolac is alig segít.Próbálta valaki a cseppeket terhesen?

22 hetes kismami


2008. ápr. 7. 07:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az orvosod jánlotta nem lehet baj,de azért én rákérdenék a ricinus olajra is a gyógyszertárban,hogy lehet-e babásan.A gyakori hashajtózás bélrenyheséget okozhat,tehát hozzásuokik a szervezeted.

Ami még nekem be szokott válni,hogy a nap első étele gyümölcs,és utána legalább 1 óráig semmi más.De azt is megpróbálhatod,hogy délig nem eszel mást csak gyümölcsöt.Vagy esetleg egy teljes gyümölcs- és zöldségnapot beiktatni,és akkor nem enni babánt.Az ki fogja mozdítani a dolgot.

2008. ápr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én csak a guttalax-tól tudtok produkálni.Egyszerüen semmi más nem segitett.Végig probáltam már mindent,amiket leirtál azokat is.Nekem a védőnő mondta,h nyugodtan egy héten 2-3 szor is.Este beveszem,reggel, délelőtt tudok.Az rosszabb lenne ha semmi sem lenne,hát azt h birnám ki.A tájékoztató is azt irja h lehet kismamáknak.17 hetes kismama
2008. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kipróbálom én is a guttalaxot azt hiszem :oD
2008. ápr. 7. 08:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem segített a tamarinlax lekvár, valamint a glicerines kúp!

Üdv: 32 hetes kismama

2008. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Terhességben semmilyen hashajtó hatású szert nem szabad használni, mert az erős bélmozgások méhösszehúzódásokat okozhatnak, ami koraszüléshez vezethet. A bábakoktél, amit a szülés megindítására alkalmaznak pl. ricinusolaj alapú. Nem tudom, milyen idióta orvos javasolt guttalaxot.


Nekem több, mint 10 év után a lenmagpehely oldotta meg a problémáimat, miután már mindent kipróbáltam, akácsak te. Joghurtba keverve egy bő evőkanálnyit egyél meg minden nap. Ez bevonja olajjal a bélfalat, meg rostos is. Fontos, hogy igyál legalább 2 liter folyadékot mellé, különben ellentétes hatást érsz el.

2008. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából minden nap cseppekkel fekszem le.Senki nem mondta, hogy ez problémát jelenthet.Nem a megadott 10 cseppet iszom, hanem 4-5-öt és megyek egyre lejjebb.De kell, hogy igyam.Lehet, hogy ezt a pelyhes megoldást kipróbálom, de tényleg baj a csepp?
2008. ápr. 13. 07:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!