Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az, ha fájdalom csillap...

Milyen az, ha fájdalom csillapítót adnak szülésnél?

Figyelt kérdés

Én nem gondolkodtam még ilyenen és nem is hallottam egy ismerősömtöl se,hogy kért volna,de lehet,hogy csak nem mondták nekem.Több helyen olvastam már erről,mennyire bevált dolog ez?Tényleg segít vmit akkor?Szükséges ezt előre kérni?

33 hetes kismama


2009. jún. 1. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahol én szültem, ott a doki (ügyeletes, fogadott nem volt) amikor elhelyezkedtünk a szülőszobában, felsorolta az összes lehetőséget, azt, h' melyik mire jó, mikor tudja beadni. Megbeszéltük, h' ha szükségét érzem valamelyiknek, akkor szóljak. Volt kéjgáz, valamilyen szuri és EDA. A szurit és a kéjgázt kipróbáltam a 8-9. órában, nekem nem vált be, a gáztól például csak hányingerem lett. Végül késő éjszaka elfogadtam az EDÁ-t, mert már kora reggel óta vajúdtam, de nem tágultam rendesen. Van olyan kórház, ahol az EDÁ-t csak aneszteziólógus adhatja be, és nem áll rendelkezésre 24 órában, de nálunk a szülész ki volt rá képezve. Ha gyorsan mennek a dolgok, akkor nincs rá szükség, de ha így elhúzódik, akkor megváltás. Én utólag sajnálom, h' nem kértem előbb, mert nekem felgyorsította a tágulást, és a baba talán nem fáradt volna el annyira, h' a szívhangja miatt császározni kell. Persze ez már csak egy feltételezés marad.
2009. jún. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is epidurálissal akarok szülni. Semmi értelme ott kínlasztani magam, ha van egy módja annak, hogy az ember a szenvedést megkönnyítse. Nem szülnék fájdalomcsillapítás nélkül semmi pénzért sem. Épp tegnap néztem egy nőt egy szüléstörténetes sorozatban, ő maga nővér volt, mindenképp természetes (tehát fájdalomcsillapítás-mentes) szülést akart, és meg is járta, mer 36órát vajúdott, és mire kijött a baba, pár perc alatt a teste vérmennyiségénel közel felét kivérezte, majdnem meghalt. Elfáradt a méhe, mindene. Nem mondom, hogy összefüggés van a kettő között, de én inkább kérek majd EDA-t, nem akarom, hogy a szülés egy tragikus élmény legyen.
2009. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 2. 09:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Az EDA pontosan mi is?Injekció?
2009. jún. 2. 09:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!