Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 felett van a cukrom. Mit...

12 felett van a cukrom. Mit csináljsk?

Figyelt kérdés
Most hívott az orvosom hogy mennem kell a korházba mert magas a cukrom és teljesen kétségbe vagyok esve. Mondta hogy diétázzak de nem tudom mit ehetnék hogy lentebb menjen? Nem szeretném ha baj lenne.
2008. ápr. 4. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:

SEmmi baj, nyugodj meg, nem te vagy az első és nem is az utolsó. A kórházban majd mindent elmondanak, ne félj. Ez nem fejfájás, hogy eszek valamit és majd lejjebb megy.

Egy diétát kell tartani, ami a szénhidrátbevitlet szabályozza, és a cukrod 7 alatt fog maradni evés után is.

Itt is sok kérdés van, nézd meg, és a neten is rengeteg infó van, nézelődj, csak ne ilyedj meg, mert ott mindig a legrosszabbat feltételezik.

Ne egyél sütit, nasit, mézet, lekvárt, banánt.

EGyél sok zöldséget, főzeléket, párolt zöldséget, levest, natúr husokat, halat

Mértékkel ehetsz kenyeret, az is teljes kiörlésü legyen!, rizst, krumplit, tojást, tejterméket.

Reggel soha ne kezdj tejtermékkel.

Egy napi példa:

reggel egy szelet kenyér, kevés vaj, sonkaszalámi, zöldség, tízóraira egy joghurt, ebédre natúr hus párolt zöldésggel vagy főzelékkel, uszira gyümölcs, és vacsira vagy a reggeli,v agy az ebéd megint.

De tényleg nyugodj meg, ne légy ideges, hétfőig senki nem váltja meg a világot!!.-) Nyugi:-)Addig olvasgass a neten, tájékozódj , barátkozz a diétával

2008. ápr. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

biztos ami biztos, gyümölcsöt inkább ne.

Nem valószínű, hogy rontana a helyzeten, de inkább ne. Vigyázz, diabetikus édességet sem lehet enni. Abban is ott a cukor, csak egyrészt kevesebb, másrészt meg olyan formában, hogy csak lassan emeli a vércukor szintet. De emeli.

2008. ápr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előttem válaszoló nagyon jól leírta.Viszont annyit tennék hozzá,hogy a neten tényleg nagyon jó kaja ötleteket lehet találni,én is ugy kezdtem,hogy nem tudtam szinte semmit,a neten olvasgatva kezdtem,onnan szedtem minden tudományom,aztán később 1 hétih írnom kellett mit eszek,és a diétás nővér azt mondta hogy teljesen jó ahogy diétázok..Ja és még annyi a rémhírekről a cukorral kapcsolatban,hogy én 1-2 dolgot kérdezni akartam a dokimtól amit a neten olvastam,mire a dokim azt mondta hogy ami a neten van,annak a 80/-át simán le lehetne onnan törölni,és a maradék 20/-ból meg én egyedül ugysem tudnám eldönteni melyik vonatkozik rám(ezt csak azért írtam,mert tuti fogsz találni a neten cukorral kapcsolatos rémhíreket is)
2008. ápr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs,az előbb nem azt akartam írni,hogy az előttem válaszoló,hanem azt hogy az első válaszoló(aki jól leírta)
2008. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

12 az sok. Inzulint fogsz kapni szerintem, de semmi okod aggodalomra, innentől kezdve (ha terhes vagy, nem derült ki hány hetes) nagyon oda kell figyelni arra, hogy mit eszel. Fontos, hogy most csak az alacsony glikémiás indexű ételeket eheted, és csak szénsavmentes ásványvizet ihatsz. Naponta többször egyél, legalább 5ször és keveset, kistányérnyit. Fogyni fogsz, de ne aggódj, mert a babád elveszi, amire neki szüksége van, így ő nem lesz alultáplált, sőt te sem. A gyümölcsökkel kapcsolatban annyit, hogy napi fél kg-ot ehetsz, tilos a szőlő és még kicsit a banán is. Max fél liter tejet, tejterméket ihatsz - ehetsz meg, azt is napközben többfele elosztva. Reggelire tilos azzal kezdeni, mert dobja a cukrot. Ami fontos még, hogy táplálóan, rostdúsan kell táplálkozni, pékáruk kilőve, cukortartalmú ételek, italok kilőve, fehér lisztes dolgok..minden ilyen. Csak fekete kenyeret ehetsz, vagy abonett, vagy kétszersült, sok-sok zöldséggel, korlátlan mennyiségben (mármint a zöldség).

Ha kérdésed van, írj, szívesen küldök egy nagyon jó anyagot, vagy az alacsony glikémiás indexű ételek listáját, illetve egy szénhidráttáblázatot, aminek segítségével jól lehet táplálkozni.

Aztán nem idegeskedni, csak nagyon odafigyelni :)

Cukroslütyi volt egyébként? Pontosan két óra múlva? Egyébként ismételtesd meg a vizsgálatot, és ha megint magas, szerezz be egy cukormérőt!


38 hetes kismama

2008. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
33 hetes vagyok
2008. ápr. 4. 18:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el!

[link]

2008. ápr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!