Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem tartom a terhességi...

Ha nem tartom a terhességi cukordiétát, de a cukorszintem alacsony marad, akkor lehet baj?

Figyelt kérdés

8,4 lett a kétórás cukrom, diétát javasoltak, de sokaknál olvastam, hogy nem tartják, csak odafigyelnek. Én sem számolgatok, de figyelek mit eszek. A cukrom étkezés után is max 5,3 ami ugye nem magas, mert 7-ig "megengedett". Ebben az esetben sem lesz baj a babával, ugye?

(volt ismerősöm 10,2-es cukorral, nem diétázott és semmi bajuk)


2008. ápr. 4. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez felelősség kérdése; a te felelősséged, hogy kockáztatsz-e a babánál, hiszen ha bármi baja lesz, akkor ezt neked kell feldogoznod és akár egy életen át viselni...

Ha tudod mérni, és nem magas, akkor nyilván okés a dolog, de nyilván nem véletlenül találták ki a diétát... ennyit meg lehet tenni a babáért szerintem.

2008. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Szia!Nekem 8lett a terhelésem,még nem voltam diabetikusnál,nem is tudom,hogy el küldenek e-hétfőn megyek dokihoz.De én sem fogok tök szigorú diétát tartani.+napja odafigyelek az étkezésemre a sima kenyeret magos teljeskiörlésűre cseréltem vagy abonettet eszek-néha megengedek két kiflit magamnak.az édességet teljesen kivontam-kivéve a diétásat.Próbálok köretnek zölsdségeket enni főleg.Azért döntöttem így ,mert nekem egész terhesség alatt kellett a kenyér-hiába előtte nem voltam pékárus..most meg,hogy próbálok odafigyelni olyan fejfájást kaptam ami két napja tart.Szerintem ez sem jó a babának-ha én rosszul vagyok.Szval sztem ez is olyan dolog ,hogy odafogyeléssel kordában lehet tartani sztem a dolgokat.Anyum mondta a mi időnkben nem is volt terheléses vizsgálat szval.és mégis egészséges lettem.Dönts belátásod szerint.Én is azt teszem.:)Boldod babavárást.
2008. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem lesz semmi baj, csak méregesd folyamatosan, hogy jó legyen, úgy mint most. Azért a cukrosat többnyire kerüld, de egyél rendesen. Én is így vagyok, és már a 38. hétben. Na megyek is mérek egy másfél órával étkezés utánit :)

Boldog babavárást!

2008. ápr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Végülis te tudod mit csinálsz,de szerintem itt nem fogja senki azt írni,hogy nyugodj meg,100/hogy minden rendben lesz,mert mi itt megbeszélünk dolgokat,tapasztalatokat,de NEM MI VAGYUNK AZ ORVOSOK,SEM DIETETIKUSOK..Egyébként most még lehet jó a cukrod,nekem is tök hirtelen ugrott fel,eggyik napról a másikra.Egyébként tegnap volt egy cukorral kapcsolatos kérdés ezen az oldalon(pontosabban diétával kapcsolatos),azt szerintem keresd meg!!!!!Ha jól emlékszem 1 válasz jött rá,és valaki külömböző oldalak címeit csatolta be abba a válaszba..SZERINTEM AZOKAT AZÉRT ÉRDEMES LENNE MEGNÉZNED.....én is megnézegettem...
2008. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
NE NÉZD MEG, MERT CSAK MEGIJEDSZ MÉGJOBBAN...éN IS MEGNÉZTEM ... egy van azok között, ami nem ijesztő, a többi az, úgyhogy ne olvasd el,vagy ha stresszelni akarod magad, akkor csak olvasgasd.
2008. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!