Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek 2 gyereke van és kevés...

Akinek 2 gyereke van és kevés Gyedet kap 40-50 ezer körül? Lehet valahol igényelni, villany gázár, csatorna támogatást? Vagy más egyéb?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Helyi önkormányzatnál lehet kérni ilyen jellegű segítséget. De több kritérium is van, aminek meg kell felelni. Egyrészt nézik, hogy egyedül neveled-e, vagy van férjed, mennyi az 1 főre eső kereset(tehát ha 2en vagytok a te és férjed keresetét osztják 4 felé), nem lehet autótok, és még van 1-2 dolog. Ha megfelelsz akkor is van egyszeri támogatás, pl. 4-5E ft, vagy van rendszeres, de ahhoz már tényleg nagyon rászorultnak kell lenni, amit ők elbírálnak.
2012. jan. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem nagyon szépen köszönöm.Autónk van ,családi pótlék és férjem 6 órában dolgozik ő 55 kap:)
2012. jan. 27. 14:36
 3/11 A kérdező kommentje:
16 ker lakunk.
2012. jan. 27. 14:36
 4/11 A kérdező kommentje:
és villany gázár támogatásban se férünk bele ,vagy ilyen már nincs?
2012. jan. 27. 14:37
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha van autótok semmilyen támogatást nem fogsz kapni. Mert az autó az "luxus" címen. Ezért már eleve nem is fognak foglalkozni veled sajnos. Tapasztalat.
2012. jan. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Van lakhatási támogatás, ami havi 7.000 Ft, és közvetlenül a szolgáltatónak utalják. Család 1 főre jutó nettó jövedelme alapján adható. Hívd fel az önkormányzatot vagy nézd meg a honlapjukat. Igénylőlapot is ott tudsz kérni személyesen ill. netről letölteni.

Az nem igaz, hogy nem lehet autótok, nekünk is van, jó persze nem 20 millás Merci..., mégis kaptunk lakhatási támogatást, amikor gyeden voltam.

2012. jan. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszönöm,aranyos vagy, hogy válaszoltál.Az elsó gyereknél jobb volt a helyzet ,mert a fizetés után számolták akkor bruttó 167000 körül volt(azért volt ennyi, mert sokat dolgoztam túlóráztam)ennél már csak bruttó84000 és ebből számoltak.

Hmmm...Ez van,ez kell szeretni:)

További szép napot!

2012. jan. 27. 14:46
 8/11 A kérdező kommentje:
és lakhatási támogatás, mit jelent konkrétan?
2012. jan. 27. 14:47
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A lakhatási támogatás, amit ők mondanak a lakásfenntartási támogatás. Nem jól mondják, hogy ha autód van, nem kaphatod, vagy azt sem, hogy havi 7.000,- körül van. Autód lehet, sőt még másik házad is, csak vagyonod nem. A szoc. tv. szerint pedig vagyonnak az minősül, melynek forgalmi értéke meghaladja az öregségi nyugdíj 30 szorosát (850.000,- körül, most nem számoltam ki pontosan), ha több vagyontárgy van, akkor pedig 1.200.000,- körül az összérték. A támogatás havi összegét külön ki kell számolni, minden esetben más összeg jön ki. Ezt az ügyintéző tudni fogja a hivatalnál. Nem egy főre eső jövedelem van, hanem egy fogyasztási egységre eső. A ti esetetekben, ha jól számolom (2 gyerek, 2 felnőtt) ez 3,5-re jön ki. Az egy fogyasztási egységre jutó jövedelem pedig nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj 250%-át (jelen esetben 71.250,-). Tehát röviden összefoglalva összeadod az összes jövedelmet, mindent beleszámolva, azt elosztod 3,5-tel és ha nem haladja meg a 71.250,-et eddig jó. A vagyonnál pedig a lényeg, hogy ne haladja meg az általam írt összegeket.

Nálunk a megítélt összeget minden hónapban a szolgáltató felé utaljuk el, tehát te csak természetben kapod meg ezt az összeget, de ennyivel kevesebb lesz a havi számlád.

2012. jan. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem,köszönöm:)
2012. jan. 28. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!