Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes kismama vagyok. Nem...

37 hetes kismama vagyok. Nem akar kiírni az orvos?

Figyelt kérdés
E hónap 20-ig voltam szabadságon, onnantól táppénzen lennék, de csak ma mentem el az orvoshoz, hogy írjon ki, de nem akar, csak hétfőtől, pedig az OEP honlapján fent van, hogy 5 nappal visszamenőleg lehet kiírni, de azt mondja, már lezárta a múlt hetet. Most mit csináljak?
2009. máj. 27. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos én is úgy tudom, hogy 3 munkanapra visszamenőleg tud kiírni az orvos. Személyügyön dolgozom, meglepődnék, ha változott volna valami...
2009. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Ezt nem is értem.

Ha ki akarod íratni magad, miért nem akkor mentél orvoshoz, az első napon, amikor már nem dolgoztál?

2 nap fizetés nélküli szabadság és még rendes a doki, hogy a hétre kiír.

Ha 37 hetes vagy, akkor megkezdheted a TGYÁS kivételét, mert az 4 héttel szülés előtt elkezdhető.

2009. máj. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%
Szülési szabadság már jár neked. Nem kell, hogy betegállományba vegyen. Nem is értem.
2009. máj. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Táppénzzel jobban járok, ezért nem mennék Tgyásra ill. szülési szabadságra. Sajnos vidéken voltam, szüleimnél, és tényleg az olvasható a oep weblapján, hogy 5 napig visszamenőleg írhat ki a doki. Mondjuk ha nem munkanap, akkor majdnem ugyanott vagyok...
2009. máj. 27. 19:11
 5/5 A kérdező kommentje:

El kellett menni az OEP-hez, és adtak igazolást. Egyébként hat hónapra visszamenőleg tudnak adni.


Azért köszi mindenkinek!

2009. máj. 28. 20:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!