Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj lehet hogyha nem...

Nagy baj lehet hogyha nem szedem a vasat?

Figyelt kérdés
A dokim felírta de székrekedésem van tőle és nem szedem.És szedem az elevitet.
2008. ápr. 2. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom pontosan,hogy mekkora baj lehet belőle.

Nekem is szednem kell és nem gondolom,hogy viccből írták fel.

Beszélj a dokiddal.

28 hetes kismami

2008. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nyilván azért irta fel a dokid mert vashiányos vagy. Szedése fontos a babára nézve a vére és a szervei miatt. A vérellátás miatt fontos mert a baba megnövekedett igényei kimerítik a tartalékokat. Magzati károsodás ritkán fordul elő mivel az anya oxigénszállító vörösvértestjei (az anya Kárára) előbb a magzat táplálékigényeit elégítik ki. Sajnos a vas tabletta székrekedést okoz.

Egyél sok rostos ételt, magokat (tökmag, lenmag)

Üdv: 25 hetes kismami

2008. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Az elvitbe is van vas elég sok és próbálok olyat enni amiben sok vas van.A rostostól sem jobb.:)
2008. ápr. 2. 15:06
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, nagy baj lehet, akár vészes vérszegénység is kialakulhat, ami elsősorban neked lesz baj, mert a baba,amit csak tud, kiszipolyoz a szervezetedből, úgyhogy elsősorban nem neki fog hiányozni a vas.Utánaolvashatsz a neten, milyen csúnya mellékhatásai vannak a vérszegénységnek.(vashiánynak)Az immunrenszerhez működéséhez is nélkülözhetetlen.

Arról nem is beszélve, hogy szülésnél is rengeteg vért fogsz veszíteni.

Én is rettegtem a vasszedéstől,az első terhességemnél (ami sajnos vetéléssel végződött)még az elevitet sem tudtam szedni,mert totál leállt tőle a bélműködésem.

Mostanra viszont kitapasztaltam egy kíméletes, terhesség alatt is használható hashajtó módszert.A képlet egyszerű:természetes glauber-és keserűsós gyógyvíz.Mira a neve,patikában, coop boltban, intersparban bizti lehet kapni.Olvasd el a medaqua honlapját, ott mindent megtudhatsz a használatáról.

A vasat semmiképp se hanyagold el, nem véletlenül írták fel!

2008. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem elég, hogy rostben gazdag az étrended, ahhoz legalább 2-2,5 l folyadék is kell (leginkább ásványvíz). A mozgás is segíti az emésztést!

A vassal ne játssz, a doki biztosan nem véletlenül írta fel. Lehet, hogy a terhesvitaminból nem hasznosul annyi, amennyire szükséged lenne.

Jó egészséget kívánok!

2008. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én már 29 hetes vagyok!És 1 hónapja írta fel adoki.Eddig minden rendben volt az eredményeimmel.
2008. ápr. 2. 16:15
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 16 hetes vagyok, és én is szedek terhesvitamint (Hipp Natal), és nekem nem irta ki az orvos a vasat, sőt azt mondta, nem szedjem, mert rettenetes szorulásos vagyok. Most megyek vérvételre, külön kértem, hogy nézzék meg a vasat, ha rendben van, nem szedném plusszba.

Sok rostot fogyasztok, iszok, stb, mégis székrekedésem van, de nekem terhesség előtt is igy volt.

Beszéld meg az orvosoddal.

2008. ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nem kell külön kérni vérvételnél,hogy nézzék meg a vasat,ugyanis mindig megnézik.A doki ez alapján dönti el,hogy szükség van-e még pótlásra.Tehát nem véletlenül írja fel.Én is szedek elevitet,de a 3-ik trimeszterben akkor sem elég vaspótlásra is.Nekem is csak 24 hét után írta fel,mert előtte jó volt az eredményem.Akkorra viszont már megközelítette az alsó értéket.Kérj a gyógyszertárba valamit székrekedésre,többmindent is bevehetsz.De próbáld meg,hogy egyél olyan gyümiket amik hajtanak,joghurtfélékez...stb..

A vastabit szerintem szedjed,mert nem tudod mitől érzed majd rosszul magad.

Boldog babavárást.

2008. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő és a doki is azt mondta, hogy eredménytől függetlenül kell szedni a vasat, mert jellemző a terhesség végére, hogy leesik a vasszint. Ha szeded az Elevitet, akkor is felírják.

Nekem napi 2-t írt fel, és a kórházban is ennyit mondtak. Igen, okoz székrekedést, ami általában megszűnik idővel. Sőt, én mióta szedem a magnéziumot is, azóta megszűnt a székrekedés (bár nem tudom, van -e összefüggés)

2008. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
NEKEM CSAK A 12 HÉTIG KELLET SZEDNEM AMIG A BABÁNAK KIFEJLŐDIK AZ ŐSSZES SZERVE.
2008. ápr. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!