Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb 13 hetes vagyok, most...

Kb 13 hetes vagyok, most csütörtökön megyek ultrahangra. 21 éves vagyok mennyi az esély az ilyesmire meg a down kora?

Figyelt kérdés
Attol félek mi van, ha talál valami rendeleneséget!
2008. ápr. 1. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mitől lenne neked nagyobb esélyed erre a betegségre mint másnak.? Nyugi nem lessz semmi baj.Azért mert 21 éves vagy nem jelent nagyobb kockázatot, ha csak nem éltél valami olyan életet amit nem kellett volna.Hányan szülnek 13 évesen. Nyugodj meg a babának nem tesz jót ha stresszeled magad. Jó baba várást 37 hetes kismama
2008. ápr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha így állsz hozzá, akkor kínszevedés lesz a terhesség, és még nagyobb baj is lehet.

A gondolatok nagy úr, azt teszi a tested, amit az eszed diktál neki.

Nem szabad ilyenre gondolni, fiatal vagy, miért lenne baj? Legy egy egészséges szép babád, és boldogok lesztek. Nem szabad annyit gondolkodni!

Az esélyeid a korod miatt igen nagyon alacsonyak, nem kell félned semmitől!

2008. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen fiatalon kicsi az esély a down kórra, én 30 múltam és totál nyugodt voltam a teszt előtt is, meg utána is, mivel negatív lett. Mindenkinél lehet ilyen betegség, de minél fiatalabb az ember annál kisebb az esélye rá: az irodalom szerint 20 évesen minden 1600-ik szülésre juthat egy ilyen betegség, szóval átlátod, hogy ugyan előfordulhat, de milyen ritkán. 40 év felett 100 szülésre jut egy, tehát az anya életkorával nő a betegség lehetséges előfordulása, de hát ezért csinálják a genetikai vizsgálatokat. hogy ki tudják szűrni. Szóval neked a legkisebb az esélyed a betegségre az életkor szerinti megoszlás szerint!!!

Jó babavárást és csak a babáddal foglalkozz, de a betegségekkel!

2008. ápr. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, az előző író vagyok...................NE A BETEGSÉGEKKEL!!!!!!!!!
2008. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugodjj meg, ha baj lesz, akkor is szólni fog!

Gratulálok! :)

2008. ápr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ennyire fiatalon szinte nulla % esély van a daun-ra.

Majd kapsz egy kis tájékoztató fütetecskét,legalábbis nálunk adtak,hogy az életkor előrehaladtával a kockázat hogyan nő egyenes arányban.A fejlődési rendellenességek kockázata szempontjából neked van a legkevesebb félnivalód pontosan a korod miatt.Biológiailag mi nők így vagyunk tervezve,hogy a 20-26 év közötti kor a legideálisabb a gyerekvállalásra,ekkor a legkisebb az esély bármilyen betegségre.Az már csak sajnálatos tény,hogy legtöbbünknek több más szempontból korai ez az életkor.Én szültem 20 után,31 évesen,és most majdnem 34 vagyok hogy a harmadikat várom.Mit mondjak,van különbség minden szempontból.De hát így jött össze az életem.Így is nagyon örülök,hogy a legnagyobb álmom valóra válik,és 3 gyerekem lehet.

De szerintem te örülj,hogy nektek már ebben a korban minden ideális a gyerekvállaláshoz.És a legtöbb amit adhatsz majd a gyerekednek,hogy sokáig vele leszel.Mert akik majdnem nagymama korban vállalnak gyereket,nem biztos hogy átgondolják,hogy a legfontosabbtól fosszák meg idő előtt,saját maguktól.Nem mindegy,hogy 20-25 évvel többet,vagy kevesebbet tölthetsz el vele,hogy látod-e felnőni,lesznek-e unokáid,esetleg neked nagy az esélyed,hogy dédi lehetsz...stb...még sorolhatnám az előnyöket.Szóval,ha rendezettek a körülményeid,ne aggódj sokat.Több jó oldala van a fiatalon szülésnek,mint rossz.

De szeretnék én pár évvel fiatalabb lenni....hajajj:)))))))))))

Nagyon boldog babavárást kívánok nektek,és jó egészséget.

Ja,bocs a sok kotyogásért,de azt még megemlíteném,hogy a szülés is sokkal könnyebben ment fiatalon,semmi problémám nem volt,és ez is így van nagyobb %-ban.Teljesen komplikáció és beavatkozásmentes volt,igaz az egész kb:20 óráig tartott,de életem leggyönyörűbb élménye maradt.

Amíg a kicsilányommal idősebb korban meg kellett császározni.Azért most bízok a normál szülésben én is.


Sok boldogságot nektek,üdv

2008. ápr. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!