Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NST előtt szoktatok "csalni"...

NST előtt szoktatok "csalni" egy kicsit, hogy biztosan mocorogjon a baba?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egy kis csoki, egy pohár kóla, ilyesmi....Ha már ott várok egy fél délelőttöt, akkor jó lenne ha nem pont szundikálna közben. :-)))
2009. máj. 26. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig szundikált nem csaltam vele.Viszont engem mindig küldtek lépcsözni hogy ébredjen fel a babo:))
2009. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Mivel az nst( non stress test) pont arról szól, hogy mennyit mozog a baba ÁLTALÁBAN és nem spec körülmények között, ezért sohasem trükköztem.Az uh-knál igen, mert ott fontos volt, hogy mindene látszódjon, hogy leellenőrizhessék.
2009. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellett semmilyen trükköt bevetnem az én babócám minden nst alatt boxolt!
2009. máj. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor nem trükközök! :-)) Legfeljebb elküldenek lépcsőzni.

Köszi mindenkinek!

2009. máj. 26. 09:28
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem pont a doki ajánlotta hogy egyek előtte csokit, hogy le tudják mérni, mert ha nem mozog akkor nincs vizsgálat.Sőt ott mesélte a doki ha nem mozog akkor órákat kell ott lenni, volt már hogy lépcsőzni is kiküldtek valakit.Hozzáteszem ez nyáron 40 fokban nem volt kellemes.szerencsére nálunk nem volt ilyen azt hiszem egyszer ment csak nehezen és sokat vártunk rá mire sikerült.

Nyugodan egyél előtte:)

üdv

2009. máj. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt nézik hogy mennyit mozog, tudják ők is hogy képesek nagyokat aludni, főleg így a végén. Persze gyanakodnak ha nagyon nem mozog, de ha Te megmondod hogy kint még ficánkolt, akkor békén hagynak.

Az a vizsgálat lényege, hogy mozgás közben fel vagy lemegy-e a pulzusa, és mennyi ideig. Ha nem mozog, akkor nincs mit értékelni a nyugalmi pulzuson kívül.

Nekem a szülésznő is ébresztgette, adott szőlőcukrot.

Úgyhogy szerintem mindent bele. Mondjuk a koffeint nem vinném túlzásba, az eltérítheti a nyugalni pulzusát gondolom. De ami a normál életed része, azzal játszhatsz. Én annyit szoktam variálni, hogy az esedékes evést eltolom a vizsgálat előtt fél-egy órára. És a várakozás közben járkálok, mert akkor alszik, így marad ereje...:)

2009. máj. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nem "csaltam" sosem, bár csábító volt a dolog :)

rendszeresen akkor merült mély álomba a babám, amikor a dokinál voltam.

és hiába nem csaltam, az nst mégsem jelezte időben, hogy a pici már nem érzi jól magát. (pedig otthon fociprogram volt rendesen) a magzatvíz vizsgálatkor derült ki, hogy már zöld a víz, indítani kell a szülést.

szerencsére egészséges gyönyörű fiam született :)

2009. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én menet közben megreggelizek, almás rétes, meg valami csoki, a lényeg, hogy valami édes legyen benne, plusz eddig megittam érkezéskor egy csokis cappuccino-t, ezek többnyire segítettek. De a cappuccino-ról lemondok, mert az egyik kismamának állítólag a reggeli kávé miatt lett a gyerek szívverése gyorsabb. Meg is ismételtették vele az nst-t.

De ha így nem akarsz csalni, akkor a vizsgálat alatt ébresztegetheted a babát, kicsit meg kell piszkálni.

2009. máj. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem "csaltam" az NST-n, de nem is lett értékelhető a vizsgálat, mert a babám aludt.

Az asszisztens 20 perc után lepattintott azzal, hogy nincs idő kivárni, amíg felébred és elkezd mocorogni! Akkor voltam először, azt sem tudtam mit lehet ilyenkor csinálni.

A dokim aznap pont nem volt bent, de amikor mutattam neki a leletet, fogta a fejét, hogy ez nulla - értékelhetetlen.

Nagyon ki voltam akadva az asszisztens hozzáállásán, mert feleslegesen ültem ott egész délelőtt, hogy sorra kerüljek és végre amikor bejutok kapok egy értékelhetetlen leletet.

Aztán később megtudtam, hogy ebben az esetben azt kellett volna csinálni, hogy elküldenek sétálni, lépcsőzni stb...

Azóta egy klinikára járok NST-re, ahol 4 ezerért megcsinálják és foglalkoznak is az emberrel. Addig el sem "engednek", amíg nincs értékelhető görbe.

2009. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk felébresztik a babát ha alszik,mert úgy is látni akarják. Nálunk megrezegtetik géppel,amit én nem szeretek,de mondta a hölgy,h egyek csokit! :)

37hetes

2009. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!