Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! 9 hónapos terhes...

Kismamák! 9 hónapos terhes vagyok milyen fájdalom csillapítót vehetek be?

Figyelt kérdés
Annyira fáj a fejem reggel óta, hogy nem tudom már elviselni szinte migrén szerű, milyen fájdalom csillapítót vehetnék be? Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 13. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Paracetamol tartalmú /Panadol, Paramax, Benuron../ mehet. Emellett pihenj, ha tudsz és igyál sok vizet! Jobbulást!
2012. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
panadol (csak a sima)
2012. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 31 hetes vagyok , nekem is iszonyatosan fáj a fejem, már tegnap délután óta. Biztos a front most nagyon erős. Mert 16 hetes terhességem óta nem fájt így mint most.
2012. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az összes doki, akit kérdeztem algopyrint javasolt, nőgyógyászomtól is ezt kaptam receptre. Összesen kb. 2x vettem be. Ettől szerintem nem lesz bajod.
2012. jan. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászon azt mondta, hogy egy egy ilyen migrénes roham alatt annyi agysejt pusztul el, hogy nem éri meg a fájdalom. Ő írta fel az algopyrint.

Amúgy meg egy 9 hónapos "magzatnál" már rég ki van fejlődve minden szerve, idegrendszere, nem ártasz vele.

Akkor kell óvatosnak lenni a gyógyszerekkel amikor épp a szervfejlődés és osztódás van, mert abban káros lehet.

Persze nem azt mondom, hogy nyugodtan lehet ezek után alkoholizálni, kábítózni, marok számra nyugtatózni, de egy egy szem bármilyen fájdalomcsillapító ilyen előrehaladott terességnél megengedett.

2012. jan. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyes dokik a Panadolt (és más paracetamol tartalmút), mások az Algopyrint javasolják. Szerintem attól függ, melyik gyógyszergyártó támogatja a dokit.

Napi 1, de ne szedd sztem 3 napnál tovább. Nekem is volt fejfájásom, egy fél tabletta is segített. Abból meg napi 2x is be lehet venni.

2012. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Panadol (csak a sima) vagy Algopyrin. Nekem az elsőt a doki meg a gyógyszerész ajánlotta, a másodikat meg a védőnő. Végül a Panadol mellett döntöttem, de nekem az nem igazán jött be, bár a fejem is kb. kétszer fájt a terhességem alatt.


36 hkm

2012. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!