Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy jobb szülni ha a párunk...

Hogy jobb szülni ha a párunk bent van velünk, vagy ha nem lássa mi zajlik le egy szülésnél? (félek hogy ha bent lesz velem amitöl kicsit tart is! nem fog kivánni utánna és tönkremegy a kapcsolatunk! )

Figyelt kérdés
2008. márc. 31. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem ugyan ez a helyzet,hogy a párom hezitál és azt monta csak miattam teszimeg,mert sztem ő is fél..de a doki megnyugtatott,hogy a kedves apuka nem fog látni alulról..szval csak a babát látja ahogy kiemelik.De sztem ezt te is megmondhatod,hogy csak a fejedhez állhat.NEm tudok egy férfi fejéével gondolkodni ,de sztem ez az esemény pont,hogy az ellenkezőjét kellene,hogy elindítsa benne,nem pedig az elfordulást...de ha nem akar bemenni,ne erőltesd.Én sem fogom.
2008. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha hezitál szerintem inkább ne legyen benn, vagy legfeljebb a fejednél legyen, ne nézze mi történik lenn veled és a picivel. Az én férjem ha véletlenül épp tud velem jönni biztosra eldöntötte, hogy végig benn lesz. Már szülésvideókat is nézett a neten (készül rá).
2008. márc. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha csak miattad,akkor ne erőltesd,az enyém bent akar lenni,. de megbeszéltük,akárhogy is kell állnia,csak a fejemnél lesz, a lábaimnál nem, mert ő is fél azt hogy bírná, de ha ott áll melletted,fogja a kezed,az valamicsodás,és megnyugtató,és megható lehet.De ha tényleg nem akar, nem érdemes erőltetni.
2008. márc. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem bent volt a férjem, ő akart bejönni, de mondtam neki, hogy lehet hogy közben úgy fogok dönteni, hogy menjen ki, vagy ha ő dönt úgy menjen nyugodtan. Ezt neki kell igazából eldönteni, erőltetni egyik félnek sem szabad.

Ő utólag azt mondta, sosem hagyta volna ki. (végig bent maradt) A fejemnél állt, persze látta hogy van vér, látta hogy szurnak edát, és látta, hogy mikor készülnek a gátmetszése, de nem teliben látott mindent.

Tudnotok kell azt is, hogy közben is bármikor kimehet.

Nekem nagyon jó volt hogy ott volt, a vajúdás alatt sokat dumáltunk, nevettünk. Nem olyan szörnyű ám :)))) Sőt.


Most várjuk a másodikat, és persze újra bejön.

Szép szülést!

2008. márc. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!és szép szülést kivánok nektek!
2008. márc. 31. 19:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Én megkértem, hogy ugyan ne akarjon már bejönni. Ez szerintem megkönnyebbülés volt neki, nem nagyon bírja az ilyesmit. Velem édesanyám fog bejönni, segítség szempontjából jobb lesz így, a szerelmem pedig nem erre emlékszik majd mindig, ráadásul nem kezd el veszekedni az orvosommal, meg nem őt kell majd fellocsolniuk, mert elájult. Úgyis azonnal bejöhet, ha a kisfia megszületett, az első mozdulatokról nem marad le. Amúgy ha egy kapcsolat azért menne tönkre, mert a szülés rossz élményként marad meg a férfiban, az a legkisebb más dologtól is tönkremenne. Ennek a közös élménynek, ha valódiak az érzelmek, csak összekovácsolnia lehet a párt.
2008. márc. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia! :) fontos kérdés! egy orvos rokonom szerint, ha a nő nem akarja, hogy a párja bent legyen, ne is menjen be a férfi, mert csak "gátolja" a szülés lefolyását jelenlétével (zavarja az anyát), ha pedig a férfi nem szeretne bemenni, ne erőltesd, nem szül jó vért a későbbiekben. náluk a párom be szeretne jönni, azonban én nem szerettem volna , ha látja a dolgokat. azóta eltelt két hónap, most úgy vagyok vele, hogy a fejemnél állhat, de nekem ne videózza a dolgokat, mert akkor kiborulok :)))).majd csináljon pár képet a kislányunkról ha már kibújt , de altáji videó és kép marhára nem hiányzik. gondolom ez mindenkinél más, nekem ez az első gyerek, talán ezért vagyok kicsit feszültebb a témával kapcsolatban :).

üd

28 hetes mami

2008. ápr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyerkőcnél bent volt a párom.Rábíztam a döntést, ő szeretett volna ott lenni. Nekem nagyon sokat segített a jelenléte, észre sem vettem, hogy már 10 órája a szülőszobán vagyok. :-) Nem bánta meg, sőt! Azt mondta, hogy a következőnél is ott szeretne lenni! Ez szerintem igazából az ő döntése, szerintem csak miattad ne menjen be. Ezt nektek kell eldönteni. Gyors és szép szülést kívánok Neked, bárhogy is döntötök! 20 hetes kismami
2008. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!