Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kismama milyen támogatások...

Egy kismama milyen támogatásokban részesül szülés után, ha 1évet dolgoztam bejelentve? Ha megszültem a táppénzt mi helyettesiti?

Figyelt kérdés
2008. márc. 30. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy a munkaviszonyod megvan-e még. Bár gondolom, ha táppézen vagy, akkor igen :) A baba születse után TGYÁS-t kapsz, azaz terhességi gyermekágyi segélyt. Ez nagyjából fél évig jár, ez a fizetésed ÁTLAGÁNAK a hetven százaléka, szóval ennek a kiszámításába beleszámít a túlóra, prémium, stb. is. Ha letelik a fél év, utána GYED-et kapsz, ami a törzsbéred hetven százaléka, tehát az, amire be voltál jelentve. Ez már picit kevesebb lesz, mint a TGYÁS, bár általában nem sokkal. Ezt a gyermek két éves koráig kapod. Ez után a GYES jön, ez huszon valahány ezer forint (nem tudom pontosan, azt hiszem 28), ez a gyermek három éves koráig jár. Ezen kívül még a családi pótlék jár rögtön a születéstől kezdve, ez 12 ezer forint, ha férjed vagy élettársad van, egyedülállóknak 13 ezer 700. És kapsz még egy egyszeri anyasági támogatást is, ez olyan 60 ezer forint (az éppen aktuális öregségi nyugdíj 200%-a). Remélem tudtam segíteni.
2008. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,nagyon sokat segítettél!
2008. márc. 30. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem teljen így van! Én most jártam utánna ez egészségbiztosítási pénztárnál és az apehnél! Ha meg van a 180 nap fizetett , bejelentetett biztosítótt napod , akkor jár a Terhes és gyermekágyi segély /TGYÁS/ akkor is ha tápénzen vagy! Ha nem lennél páppénzen a szülés napján hanem csak szülési szabadségon amit szülés elött 4 héttel lehet kivenni akkor a bejelentett béred 80% -át kapnád. - nyugdíj járulék és - személyi jövedelem adó elöleg. De mivel táppénzen vagy így azt a pénzt veszik alapul amit a táppénzre kapsz és csak annak a nettójának a 70%-át kapod!Ez a helyzet a gyedel is! Teljesen ugyan annyi a gyed is a te esetedben! 2 éves korátol viszont gyest kapsz aminek az összege 28200ft! + Családi pótlék 12200ft! Illetve az egyszeri anyasági támogatás 62400ft. Remélem hasznos infóval tudtam szolgálni!

üdv 26.hetse kismama

2008. márc. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. A második válasz már pontosabb, de az a nyasági már 64125ft.És a tgyást, már a szülés előtt 4 héttel igényelheted, és mire megszülsz már valószínű kapod is.Ez 24 hétig jár, utána igényelheted a gyedet, ami maximum 96600 ebből levonnak 8,5% magánnyugdíjat.És ha egyedü álló vagy akkor a családi is valamivel magasabb, azthiszem 1000ft-al,de egyedüállóként, igényelhetsz rendkívűli gyermek ellátási segélyt is.Sok siekrt 36 hetes kismama
2008. márc. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én is inkább úgy tudom, ahogy az első válaszoló.A tgyás, ill. a gyed kiszámításának az alapja a SZÜLÉS IDŐPONTJÁT MEGELŐZŐ ÉV.

2008. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


itt olvasd el!!!

2008. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!