Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36hetes vagyok. Nagyon vizesed...

36hetes vagyok. Nagyon vizesedik a bokám, hiába polcolom fel és borogatom még reggelre sem múlik el. Viszont a kezem meg teljesen ki van száradva. Lehet ez hülyeség de van összefüggés a kettő között?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
lehet,hogy van összefüggés. kevesebb sós kaját és édességet egyél (felvágottak is tele vannak sóval) és olyan ásványvizet igyál,amiben nagyon kevés a nátrium. Nekem az segített,hogy naponta többször a térdemtől lefelé hideg vizes zuhannyal lezuhanyoztam a lábamat,legalább 5-5 percig. frissítő is :) így reggelre mindig jobb lett + felpolcoltam estére. Azért méregesd otthon a vérnyomásodat és figyeld,hogy ne kezdj el viszketni! amúgy normális dolog a vizesedés,csak baromi kellemetlen
2009. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! A könnyű, rendszeres séta a legjibb vizesedés ellen, a fekvés-mozdulatlanság csak erősíti a vizesedést hiszen úgy nincs elégséges vérkeringés a végtagokban (nekem doki mondta). Keveset iygál, napi 1 liter elég, remélem egy kicsit enyhülnek a tüneteid, bár szerintem a vizesedés néhány héttel a szülés előtt sajnos elkerülhetetlen:( jobbulást!

12+5 hetes+ 18 hós anyukája

2009. máj. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én is 36 hetes vagyok és sajnos nagyon vizesedik az én bokám is. :o( Mintha én írtam volna ki a kérdést. A két karom hámlik, annyira száraz, a lábaim meg akár egy vizilóé. Annyi lenne a kérdésem az első válaszolóhoz, hogy miért gond az, ha elkezd viszketni a láb? Kicsit megijedtem, mert nekem a 2 combomon még kiütések is lettek annyira viszketett kb. 1 hétig. (Igaz én az eperre gyanakodtam, hogy attól, de előtte nem voltam rá allergiás.) Egyébként a vizeletemet most nézték hétfőn és rendben volt, a vérnyomásom pedig még alacsony is. A hasam is nagyon-nagyon viszketett, de az csíkos is lett-gondolom ettől vlt a viszketés. Vagy van valami összefüggés a vizesedés és a viszketés között? Bajt jelent? Dokim nem nagyon foglakozott vele, mikor említettem neki. Sőt, mintha meg se hallotta volna a viszketést, csak a vizesedésre mondta, hogy diétázni kell. Ennyi.

Bocsánat, hogy bele kérdezősködtem, csak nem akartam egy új kérdést kiírni feleslegesen. :)

36 hetes kismami

2009. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. akkor lehetséges,hogy gond,ha a tenyered,talpad kezd el viszketni,az lehet a toxémia jele is,de ha a vizeleted és a vérnyomásod rendben van,akkor nincs semmi gond!
2009. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja értem. :o) Szerencsére ott még nem viszket. (azért lekopogtam :D )

Köszönöm szépen a válaszodat!

36 hetes kismami

2009. máj. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!