Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják, hogy ne szedjem...

Miért mondják, hogy ne szedjem az elevitet, mert nagy feje lesz a banának? Vélemények?

Figyelt kérdés
2009. máj. 20. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gőzöm sincs, de most hogy mondod, én is szedtem és nagy feje lett. 39cm volt a fejkörmérete születéskor.
2009. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát ekkora hülyeséget! A fejméretet nem tudjuk befolyásolni! Azért bánj óvatosan az Elevittel, mert nagy étvégyat csinál...De akkor sem a feje, hanem, a súlya lesz nagyobb esetleg. Én hetente 3-4 szemet szedtem be, átlag gyerekeim születtek.

Méghogy a feje.... Ki mondta ezt Neked?

2009. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam róla, hogy nagy lesz tőle a baba (nem csak a feje), meg sokan mondják, hogy székrekedést okoz. Én a Hipp Natalt iszom, és semmi panaszom nincs tőle. És van benne jód is, ami az Elevitben nincs!
2009. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

ez h nagy feje lesz szerintem nagy butaság :)) azt már hallottam én is h nagyobb súlyú lehet esetleg a baba én spec.nem szedek ilyen komplex vitamint csak az első 12 hétben folsav utána meg kalcium+d3 de mást nem, mert én nagyon nagyon éhes leszek az ilyentől és ennem kell:) az meg nem fér rám:)

egyik barátnőm 2t szedett elevitből egy nap (doki tanácsára) és alig lett 3 kiló a babája. Én nem szedtem ilyesmit és 3500 lett, másik barátnőm meg szedett 1et és 4500 lett a fia. de ez sztem geetika inkább

2009. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%
Tapasztalat: sogornom 9 honapig szedte, nagy bababaja lett,o is hizott (felfujja a gyereket is meg az anyat, unakohugom allergias, erzekeny gyomru, folyton meg van fazva;baratnom is szedte a fia erzekeny maju kalciumhianyos es sokszor meg van fazva. Szerintem ez olyan mint a tap a csirkeknek, csak felfuj de ellenallova nem tesz.
2009. máj. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnak nincs nagy feje, sőt még csak nagy baba sem volt születésekor (3450g). Végig szedtem az elevitet. Nekem nem lett tőle nagy étvágyam sem, semmi bajom nem volt vele. Még most is szedem, szoptatás alatt (5 hónapos a babám).

Anyám és anyósom nem szedtek semmit annak idején, és én is és a férjem is sokkal nagyobbak voltak, mint a lányunk.

Az, hogy a baba nagy lesz, az inkább genetika. Ha a vitamintól nőnének meg a babák, akkor minden ultrahangon kimutatott icipici baba anyukáját tömnék tele vitaminokkal az orvosok.

2009. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Ezt a műanyag x..art kérlek hagyjátok ki az életetekből. Az egész egy piaci marketing fogás, hogy akkor beteg lesz a gyerek ha nem szedsz elevitet, a kismamába súlykolják hogy Ő a felelős ha beteg lesz a gyerek mert nem szedett terhesvitamint.

Az első kisbabámmal szedtem végig (21-ik hétig) az Elevitet, és mégis beteg lett a fiam. Meghalt


Igen, általában a kismamák nagy része hízik, a babó is, azért is mert a vas-nak köszönhetően és a többi anyag miatt jó kis székrekedést is csinál. + nagyobb étvágyat is. Amitől aztán még a poci is fájhat. A környezetemben volt aki szedte, de átlagban mondható hogy kb 70%-nak nagy volt a babója. A folsav + egy szimpla multivitamin bőven elég. Az a legfontosabb, hogy természetesen kell bevinni, sok-sok zöldséggel, gyümivel.

Minden jót!

Egy 22 hetes

2009. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem eddig a 14:20-as hozzászólás volt az eddigi legnagyobb hülyeség. Nem is lenne értelme kommentálni.

De azért csak Neki:

Mindhárom gyermekemnél szedtem egészen a terhesség végéig napi 1 szemet. A legnagyobb gyerek már 11 éves, a legkisebb 4 hónapos. Egyik gyereknél sem híztam 12 kilónál többet, ugyanis ez a táplálkozástól és a hajlamtól függ, nem attól, hogy elevitet szedsz-e.

Az immunitásról:

Esküszöm, egy kezemen megtudom számolni, hogy a legnagyobb lurkó hányszor volt beteg életében. Egyik gyerek sem beteges, viszont nagyon sokat kirándulunk, télen-nyáron az udvaron játszanak, sokat vadkempingezünk.

Az allergiát nem a vitamin okozta, hanem a hajlam. Ha már van allergiás a családban, sokkal nagyobb sz esély, hogy a gyermek is az lesz. Ha mindkét szülő allergiás, 80% az esély, hogy a gyermek is az lesz, de a hajlama egész életében fennmarad.

Az elevitetben mint minden más vitaminban, semmi más nincs, csak vitamin. Olyan mintha zöldséget, gyümölcsöt ennél egy nagy kosárral, csak mondjuk rosszabb formulában, mert a természetes alapanyag mégiscsak jobb.

Tehát ne írogassunk bődületes butaságokat, mert annyi kérdés van, ami egy-egy ilyen válasz folyamán megfogja egy kismama agyát és kérdésként rákérdez.

2009. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
77%

Jézusom, hogy lehet ennyi butaságot összehordani! Prof. Czeizel maga mondta h a baba sulyán max 30 dekát növelnek a terhes vitaminok, köztük az elevit is!! A születési suly nagyrészt genetika.De az már kutatási eremény h azok a kismamák akik szedtek vitamint kevesebb a velőcső-zródási rendellenesség. Nem azt jelenti hogyha szeded minden baj elkerül, de kevesebb az esélyed!! A másik h a mai világban h elegendő vitamint, de leginkább folsavat vigyél be, egész nap nem hagynánk abba a zabálást a zöldésekből, még akkor sem biztos h elegendő vitamint vinnénk be. Napi 8 tányér spenotban van annyi folsav amennyi a babának kell. Barátnőmmel egyszerre lettünk terhesek és egyformán szedtük az elevitet, napi 1-et és a mostani uh-s mérések alapján 1 kilo van a gyerekeink közt..

És végül sima multivitamint nem ajánlatos terhesség alatt szedni mert más arányban ,a babára ártalmas adagokban van benn a vitamin! Pl az A!

Jah és az allergiát leginkább a hosszu anyatejes táplálással lehet elkerülni!

2009. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én terhességem előtt kezdtem l az Elvit szedését, pont 3 havi adagot beszedtem, mire megfogant a pici. Ekkor is folytattam a szedést, most kezdjük a 29. hetet. A pici mérete, súlya jó, mindig átlagos, se nem nagy, se nem kicsi. Azt nem tudom, hogy mekkora lesz a születési súlya, de nem is hinném, hogy az Elevit ezt befolyásolná...

Egyébként tökéletes az emésztésem, minden nap megyek vécére, nincs székrekedésem tőle. 1 hete már csak 2 naponta szedem, de csakis azért, mert végre van egy csomó friss gyümölcs, zöldség, és inkább tömöm magam eperrel, és finomabbnál finomabb salátákkal :)

Ja, és még annyit, az egyik barátnőm kisfia 4900grammal született, és a barátnőm nem szedett terhesvitamint...

2009. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!