Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ég a nyelőcsövem?...

Miért ég a nyelőcsövem? Tényleg hajasbabám lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most vagyok 27 hetes terhes,és rettenetesen ég a nyelőcsövem,szinte egész nap,de főleg este.Igaz az,hogy sok haja lesz a babámnak azért,vagy ez csak népi hiedelem?Felénk ezt mondják az idősebbek.

A kislányommal nem volt ilyen,nem volt sok haja,sőt sajna most sem sűrű pedig elmúlt már 2 éves.

Köszönöm a válaszokat.


2008. márc. 28. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi alapja nincs ennek a hiedelemnek!Azért ég a gyomrod,mert minden izom meglazul és minden izület hajlékonyabb lesz a hormonális változások miatt.Tehát a gyomorzáró gyűrűs izom is ernyedtebb lesz,ezért a gyomorsav képes visszafolyni a nyelőcsőbe és ez az az égető érzés,amit érzel.Igazán nem is jó rá a savlekötők semmilyen formája(rennie,stb),csak a szülés!:-D
2008. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kicsit butaság! Nem szabad ilyen dolgokban hinni , mert csalódás éri az embert! Vannak olyan emberek is akik a pocid formája és nagysága alapján megmondják , hogy kisfiú vagy kislány!

25 hetes kismama

2008. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, régen mindenre találtak "magyarázatot"...Talán nem kellenne ilyeneket elhinni, sokkal ésszerűbb lenne!!!
2008. márc. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen.,a sav okozza,minden más hiedelem.
2008. márc. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyomorsav okozza. Végy Rennie-t, azt kismamák is szedhetik, és megköti a gyomorsavad mielőtt tönkremennne a nyelőcsöved. Nekem is be kell vennem szinte minden nap. De az van ráírva hogy napi max 10-et lehet bevenni, én 1-et vagy 2-őt szoktam max összességében, és egyszerre csak egy felet, mert már az is segít.
2008. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a gyomorsav miatt van, a baba haja ebben nem játszik. Nekem is égett állandóan, oké, hajjal született a fiam, de most öt hónapos és majdnem kopasz :) Persze ezeknek a népi hiedelmeknek megfigyelés az alapjuk, de azért ez nem tudományos tény.
2008. márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2008. márc. 29. 15:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!