Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit lehet a rubophenből...

Mennyit lehet a rubophenből bevenni? Az oké hogy rá van írva a szokásos adag, de 33 hetes vagyok. Folyamatos 37.8 a hőm. Eléggé fálynak a végtagjaim, és eddig 2 felet vettem be. Legutóbbit 4 kor.

Figyelt kérdés
2008. márc. 28. 18:53
 1/10 A kérdező kommentje:
A láz elveszi az eszem....fájnak
2008. márc. 28. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy tisztázzuk:a láz a babára is veszélyes lehet.Mivel úgy látom ez nem most kezdődött,így jobb lett volna ha elmész egy dokihoz,és megkérdezed,hogy mit is szedjél.Amúgy forró tea,nyakig takaró.Meg hűtőfürdő.Az majd lehúzza.

Ha holnap is lázas vagy akkor ügyelet.

2008. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Az én orvosom is rubophent ajánlott lázra, de utánajártam, és ez a gyógyszer paracetamol tartalmú, így ezt elvileg nem szabad szedni. Helyette pl. Algopyrin szedhető a terhesség egész ideje alatt.
2008. márc. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Paracetamol tartalmú gyógyszereket nyugodtan szedhetsz! A lázadat pedig mindenképp le kell húzni, 2 napnál tovább veszélyes lehet a babára! Beveheted a szokásos adagot, remélhetőleg ettől 1 nap alatt lemegy. Ha reggelre nem csökken hívd fel a dokidat!
2008. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
reggel kezdődött,orvossal beszéltem,akkor mit is vegyek be?
2008. márc. 28. 20:59
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2008. márc. 28. 20:59
 7/10 anonim ***** válasza:
Rubophen vagy Panadol!
2008. márc. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló!

Rosszul tudod,algopirynt és semmilyen pirynszármazékot nem ajánlatos terhesen szedni,és paracetamol tartalmúakat igen.

Amúgy egy felnőtt szervezetnek kevés a fél tabi,bevehetsz egészet nyugodtan.

Szerintem menj dokihoz,mert bármi okozhatja a lázat,jobb ha megvizsgál.

Mielőbbi gyógyulást.

2008. márc. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel 33 hetes vagy algopirint ne vegyél be semmiképp,csak paracetamol tartalmút,amíg nem megy 38 fölé nagy baj nincs,próbáld a hűtőfűrdőt.Ne félj nem lesz baj,csak ne hagyd hogy a lázad tartósan 38 fölött legyen.Én 13 hetesen 4 nap alatt 6 szemet vettem be panadolt,és nagyon jól vagyunk.Napi 1-2 szemtől nem lesz baj,nem tizesével szeded.Mielőbbi jobbulást!
2008. márc. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


Én itt olvastam arról, hogy milyen lázcsillapítót lehet bevenni terheség alatt. (Itt pl. az Aspirint preferálják)

2008. márc. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!