Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13 hetes kismama vagyok! Az...

13 hetes kismama vagyok! Az elevit mellé, kell még valamit szednem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ha orvos nem mondja nem kell.De vasat,kálciumot, meg folsavat ha szedsz az nem árthat a babának.Én Béres Vas ,és Kálcium tablettát szedtem az egészterhességem alatt az Elevit mellé.
2009. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A vérképed alapján fog kiderülni, milyen vitaminokat kell szedned még, a doki fogja megmondani. Magadtól ne szedj semmit az Elevit mellé!

Boldog pocakosságot!

2009. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 hetes vagyok, de a magne B6-on kívül semmit sem szedek az elevit mellé. A vérképeim eddig még szerencsére jók voltak. A védőnő is azt mondta, hogy talán a vége felé kell majd vasat szednem, de eddig nagyon biztatóak az eredményeim, úgyhogy az sem biztos. Kalcium pezsgőtabit akartam inni, de nem bírtam, rosszul voltam tőle.
2009. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Hát, nem árt az elevit mellett a jódpótlásról is gondoskodnod, mert az nincs az elevitben, és nagyon fontos a baba értelmi fejlődéséhez. Persze ott a jódozott só, de azt mondják, az nem elég, ráadásul Magyarországon jódhiányos a víz.
2009. máj. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol jódhiányos a víz!
2009. máj. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem csak jódhiányos, még arzénos is. :( :(
2009. máj. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


itt van róla leírás, és egy térkép is a magyarországi előfordulásról.

2009. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!