Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szörnyű esetet láttam tegnap...

Szörnyű esetet láttam tegnap a tévében. Egy 6 hónapos terhes nő meghalt. Kiderült, hogy méhen kívüli terhes volt, és nem vették észre. Mennyire gyakoriak az ilyen orvosi tévedések?

Figyelt kérdés

Többször volt uh-n, vizsgálatokon, de egyik doki sem gyanakodott!!!

Azóta ez jár a fejemben. Mi van, ha ez bárkivel előfordulhat?!

19 hetes vagyok.


2008. márc. 28. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:

ilyenekre ne is gondolj, felesleges, mert sajnos bármi megtörténhet bárkivel.

gondolj pozitiv dolgokra, a picidre, hogy minden rendben van

boldog babavárást

2008. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Elég szormorú, hogy a ami állítólagos modern világban ilyen előfordul. Én biztos kiheréltem volna az orvost!

De ne ilyenekre gondolj, én is parázok egy kicsit, de próbálom elhesegetni ezeket a gondolatokat, és most hogy láttam mozogni a picikémet, meg dobogni a kicsi szívét, kezdek megnyugodni. Persze amíg meg nem születik van az emberben egy természetes félsz, de gondolj arra, hogy régen nem volt ilyen az orvostudomány, és mégis megszülettek a babák. Ma már azért ellenőrzés alatt lehet tartani a dolgokat. Tudom hogy az orvoson is múlik, bár szerintem ha éreznéd hogy nem körültekintő veled, akkor úgyis elmennél egy másikhoz is. Nem?

Csak pozitívan!!

Boldog babavárást!

11 hetes kismama

2008. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a kiherélésre csak annyit, hogy jah, csak miután meghaltam már nem fog menni.....


Tudod, bármi előfordulhat, de a legfontosabb, hogy bízz az orvosban, és most már azért ilyen eset negyon kevés van, ilyen korszerű gépek és vizsgálatok mellett.

Engem a védőnő szólt le annó, hogy minek megyek 9 hetes uh-ra annak semmi értelme/vizságlati lényege. Annak szerintem pont az, hogy megnézzék életben van-e a magzat, és, hogy nem méhen kívüli-e!

szerencsére nem a védőnő az orvos!!!

Esetleg említsd meg a dokinak az aggodalmadat, de szerintem meg fog nyugtatni, hogy minden rendben van!

boldog babavárást!

(11 hetes kismama)

2008. márc. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem a férjem ilyenkor mindíg elkapcsolja a tévét Mert szerinte nem kell ilyeneket nézni, csak felzaklat. És milyen igaza van!! Stresszelni fogsz hogy jaj biztos minden ok veletek? Ez fog járni az agyadban.

Ha te is ilyet látsz vagy hallasz nyomd el a tv-t, rádiót.

Abban igazad van hogy bárkivel előfordulhat és sajnos ő volt a "bárki".

Neked is még sok vissza van a szülésig úgyhogy ne ezen agyalj!

Üdv. 24 hetes kismami

2008. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a 6 hónapos kismama 2 alkalommal volt Uh-on (legalább is az édesanyja ezt nyilatkozta). Egy kismama 6 hónapos terhességig megy egyszer amikor kiderül, hogy terhes (él-e a magzat), aztán a 12 hetes uh-ra(tarkóredő mérés), ezután az AFP utáni uh-ra (18 hét körül), majd kb. egy hónap múlva, ha minden ok újra. Ezt akár hogy is számolom 4 alkalom (nem pedig 2). Tehát az a kismama nem ment minden kötelező Uh-ra, pedig lehet hogy pont a 3. vagy 4. uh-on látták volna a bajt. Ha te minden alkalommal megjelensz a vizsgálatokon, nagyon pici az esélye, hogy valami baj történjen. Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Mennyi szörnyűség fordul elő a világban és az sem azt jelenti, hogy pont te leszel vagy én leszek a következő ritka eset. Ilyenre ne is gondolj. Üdv.: 23 hetes kismama
2008. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! olvastam az agodalmad,nekem is sokszor elöjön, föleg hogy két babám el vesztettem.Amikor megszületett a két szép egészséges lányom nem is gondoltam, hogy lehet baj is.De tényleg ne rágodj ilyenen, mert nem használ a picinek, érzi a hangulataidat. Én ilyenkor mindig elmegyek vagy felhívom az orvost, és ki boritom a kérdéseimel. De ez a dolga. Meg ha fizetek érte, legyen segitőkész. Nem? Rengeteg orvos fajta van, megjártam egy párat, de az a tapasztalatom ha bizonytalan az ember, (meg ha nem is) több helyen meg kell nézetni a picit.Nagyon jó a 4D-baba mózi is. Egy 20-hetes kismama!
2008. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz ezen, én átestem rajta! Én a 28 napon elkezdtem vérezni,felkerestem a dokit,csinált egy küretet,és azt mondta miómám van azért vérzek. 3 hétig ebben a tudatban éltem, közben küret után is folyamatosan véreztem. A kontrollon meggondolta magát és azt mondta hormonvizsgálatot kell végezni, mert mégsem mióma, hanem hormonzavarom van, ő így gondolja.

Mikor a hormonvizsgálaton voltam már 2 hónapja véreztem.

Utánna kezdtem érezni, mintha többet ennék, és kívánósabb lennék. Csináltam egy tesztet ami pozitív lett.Felhívtam rögtön az orvost, hogy ez lehetséges? Mondta persze, miért ne lenne.Ő megy külföldre,de menjek be a klinikára és csináltassak ultrahangot.Ott persze semmit sem találtak, a vérzésre nekik sem volt semmi tippjük,hogy mitől lehet.Amikor hazajött a doki faxon elküldtem az Uh leletet, rögtön hívott, hogy másnap menjek újabb küret, mert elvetéltem, mondtam neki ez lehetetlen mert már volt vetélésem és ez a vérzés megközelítőleg nem olyan.Mikor eljöttem a klinikáról azt mondta, ha 3 hétig nem küld távíratot akkor minden oké!

3 hét múlva elkezdtem görcsölni( még mindig véreztem) a háziorvos beküldött egy közeli kórházba vakbélgynúval!

Ott a sebész megvizsgáltatot a nőgyógyásszal, aki mondta, hogy minden rendben,műthetnek vakbélre!

A műtétre nem került sor mert vakbélhez "túl jó" a vérképem! Viszont felállította a diagnózist " jó erős szimula". Akkor mondtam neki, hogy szimulálni otthon is tudok, kérem a záróm és itt sem vagyok. De, hogy megnyugodjon, csináltat egy hasi UH-t és elenged. Ott aztán a dr-nő már mondta, hogy nem létezik, hogy ne vegyék észre a méhen kívüli terhességet! Akkor esett le a sebész és az ottani nőgyógyász álla is! 15 pecen belül műtő! Kivették a jobb oldali petevezetéket, és lelkileg összetörtek. Kb.16 hetes voltam! Arról, hogy terhes legyek álmodni sem mertem. Most a 31. hétben vagyok, de az első gondolatom nekem is az volt mikor terhes lettem, hogy nem-e méhen kívüli! Amit akkor átmentem nem kívánom senkinek! Ne is gondoljatok ílyenre.

A fogadott orvosommal azóta nem beszéltem a klinikán, pedig megfogadtam, hogy megköszönöm neki, hogy tönretette az életem. De már nem érdekel.

2008. márc. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sajnálom, ami veled történt. a lényeg, hogy sikerült teherbe esned, és nemsokára meglesz a baba is.
2008. márc. 28. 16:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszike!! Már túl tettem magam rajta! Ennek már 3 éve.Csak a picire és a fiamra összpontosítok! Egyébként normális esetben a ha csináltak volna hasi UH-t már elöbb rájöttek volna!! Ezt a doktornő mondta annak idején! Ugyhogy ne aggódj ílyenen. Boldog babavárást!
2008. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem eddig két méhen kívülim volt, az elsőt nekem se vették észre. Pozitív terhesteszt után ultrahang, ahol látni vélték a méhben a petezsákot. A doki ettől úgy megnyugodott, hogy a folyamatos barnázgatás-vérezgetés miatt Duphastont (hormont)írt fel, és közölte, egyelőre nem kell ultrahangra menni. Aztán a sürgősségin kötöttem ki a kórházban... a dokit lecseréltem, utána volt még egyszer egy méhen kívüli (ekkor már felkészült voltam belőle), azóta pedig lányom született.

Sajnos ha bármi gond van, sokszor kevés az orvos, többhöz is el kell menni és gyanakodni kell.

2011. júl. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!