Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen ételeket kell kimondott...

Milyen ételeket kell kimondottan kerülni terhesség alatt?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok most
2008. márc. 28. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
nyers tojás,nyers húsok
2008. márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kiegészítve az előző válaszolót: a zöldségeket, gyümölcsöket nagyon alaposan meg kell mosni mielőtt megeszed.
2008. márc. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugy tudom én is nyers húst,nyers tojást,lágy sajtot(pl mozarella,feta).Más most nem jut az eszembe.Jo babavárást!
2008. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fentieken túlmenően májat vagy májjal készült ételeket (pl. májas hurka) sem ajánlatos enni, mert van benne olyan anyag, amit a pici szervezete még nem tud feldolgozni (legalább is, ha jók az ismereteim).
2008. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
meg vigyázz az édességgel, lisztes cuccokkal. Nagyon hizlalnak. Én még azt halottam, hogy feta sajtot sem szabad enni, illetve a szénsavas üditőket, meg a hüvelyeseket is kerülni kell..
2008. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mozarellát fetát nyugodtan lehet enni. Mindenféle sajtot lehet enni, kivéve a penészeseket (Camembert, Brie, kék sajtok), meg ami nincs pasztőrözve!

A máj - tudomásom szerint nagyon is egészséges és hasznos, csak a magas A vitamin tartalom miatt túlzásba nem szabad vinni a mennyiséget!

2008. márc. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok!A legelső válaszoló írta jól.A végére eljutottunk oda,hogy lassan semmit ne egyen szegény ,mert vagy hízlal,vagy puffaszt stb.Én a dokit is és a védőnőt is megkérdeztem,mind a ketten a nyers husit és nyers tojást mondták,hogy kerüljem(valószínű a szalmonella miatt)Sajtból bármilyet lehet enni,a nemes penész nem véletlenül "nemes",a fetát meg sóval tartósítják.Amúgy meg rengeteg kálcium van benne,a hüvelyesekben pedig ásványi anyag!Mértékkel mindent lehet enni és Colát is(van akinek pl.megnyugtatja a gyomrát) lehet inni,de mindenki maga,meg a babája tudja(mindannyian mások vagyunk)hogy mit szeretne csak kicsit jobban oda kell figyelni,hogy több zöldséget és gyümölcsöt egyen.Nem kell annyira félni(parázni) mindentől.Vigyázzatok magatokra,egyél ami jólesik :-) 11 hetes kismama
2008. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!