Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36-hetes kismama! Már teljesen...

36-hetes kismama! Már teljesen ki vagyok borulva! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudok szülésznöt fogadni,nem endedhetem meg magamnak,mert már nincs annyi pénzünk!És mindenki azzal riogat,hogy akkor nem fognak velem rendessen bánni,meg tojnak majd rám!tényleg ennyire szar a helyzet,ha valaki nem fizet????sokat örlödök,hogy mi lesz!!
2009. máj. 19. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igaz én vidéki vagyok de én sem fogadtam pedig már 2x szültem én nem tapasztaltam semmi negatívat így sem
2009. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! mi felkértünk szülésznőt, de nem kért fizetséget. nálunk minden anyuka választhatja a szülésznőt.

De! épp azon a napon szültem, amikor a felkért szülésznőm volt az ügyeletes. azzal is ugyanolyan figyelmes volt, aki nem kérte fel, "csak betoppant".

szerintem nem fogsz hátrányt szenvedni. persze biztos számít, hogy hol fogsz szülni.

ne idegeskedj! könnyű szülést kívánok!

2009. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
dehogy! én sem fogadtam se dokit, se szülésznőt! teljesen korrekt bánásmódban volt részem (pécsi klinika). megspóroltam legalább 100 ezer ft-ot. ne fogadj!
2009. máj. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez baromság úgy ahogy van!

Nekem sem volt fogadott szülésznőm (csak orvosom), de a szülésznő nagyon kedves és rendes volt velem, még az EDA-ra is rábeszélt (ami egy csodás dolog), végig segítőkész volt, szépen beszélt velem, mindig mondta, hogy és mikor nyomjak, nekem csak pozitív tapasztalatom volt a "nem fogadott" szülésznővel.

Debrecenben szültem.


Könnyű szülést Neked!

És ne izgulj!!! Minden rendben lesz!


7,5 hós kislány anyukája

2009. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
sem orvost, sem szülésznőt nem fogadtam a nőgyógyászok fellegvárásban, Szegeden. mindenki nagyon rendes volt velem, a szülésznő(k) főleg. ne aggódj. semmi baj nem lesz.
2009. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a Jánosban szültem, előtte részt vettünk egy felkészítőn is, amit egy szülésznő tartott. Tőle is megkérdeztük, hogy hogyan lehet fogadni szülésznőt. Ő ott akkor azt mondta, ne aggódjunk, mindenki tökéletesen végzi a munkáját. Elvileg lehet fogadni szülésznőt, de ha ő éppen 24 órája talpon lesz, amikor mi bekerülünk, nem éppen a legjobb megoldás, ha ő fog segíteni, kimerülten. Egyszóval azt javasolta, hogy ne fogadjunk meg név szerint, bízzuk abban, aki épp ügyeletes lesz.

Nekem csak egy kifogásom volt a csajszi ellen, hogy a szülés után már figyelmeztetés nélkül tenyerelt bele a hasamba és nem kaptam hirtelen levegőt. Elkaptam a kezét, hogy hagyjon levegőt venni, ebből adódott némi vitánk... addig a pontig normálisan végezte a munkáját, pedig 13 órát voltam bent. Nem volt sok, tette a dolgát. Az orvos is mindig szólt, ha épp valamit csinált, hogy számítsak rá.. ezt is kibírtam volna szó nélkül, ha számítok rá és mondjuk előre veszek levegőt. Mi nem adtunk előre pénzt az orvosnak sem, és a szülésznőnek sem. Sokan adnak utólag, ha meg vannak elégedve... ezzel a módszerrel viszont ők sosem tudhatják, hogy épp egy olyan anyuka körül sündörögnek, aki szándékozik adni pénzt, vagy olyannal, akinek nincsen módjában. Nekem nem is volt módomban, és a végvita miatt nem is lett volna kedvem külön dotálni azt, hogy végezte a dolgát a szülésznő. Az orvosnak később, amikor kontrollra mentem (nekem nem a kórházban szedtek varratot, mert elutazott az orvosom) akkor adtam borítékban egy kedves képeslappal és 2 babás fotóval díszített kisborítékot, amit meg is köszönt. Nem kérdeztem meg előtte, hogy mennyit kér, ő meg nem mondta (nem magánrendelésen voltam) külön, én tartottam attól, hogy esetleg többet mond, mint amit maximálisan képes lennék kipréselni a költségvetésből. Utána is a legkedvesebb, legprecízebb módon vizsgált és kezelt. Szerintem ne aggódj ezen! Sokat segít egyébként az is, ha a pároddal mész szülni, egy "tanu" előtt pláne nem viselkedhetnek gorombán Veled!

Nyugodj meg, minden a legnagyobb rendben lesz, szeretgesd a babádat és készülj a nagy találkozásra inkább, minthogy bármin is idegesítenéd magad! Sok boldogságot, jó egészséget! :)

2009. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, biztos vannak, akiknek nincs jó tapasztalatuk, de nem ez az általános. Szerintem kevesen engedhetik meg maguknak, hogy orvos mellé még szülésznőt is fogadjanak, mégis megszülik a picit! Szerintem ne aggódj emiatt, bízz abban, hogy minden ok lesz!

Csatlakozva az előző válaszolókhoz: nekem sem lesz saját szülésznőm és, ha 100 x ennyi pénzem lenne, akkor sem fogdnék!

Nyugodj meg, minden rendben lesz! :)

2009. máj. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia emiatt ne rágd magad!

Én is 36 hetes vagyok, én se akarok fogadni, mert szerintem az ügyeletes is pont ugyanúgy ellát majd.

Sok kismama arra panaszkodik, hogy nem figyelt rá a kutya se, mert nem volt szülésznője. Hát nem is tudom, én nem is akarnám, hogy velem folyamatosan ott legyen valaki a páromon kívül. Aztán lehet, hogy majd másként beszélek szülés után. De egyelőre így gondolom.


Semmiképpen ne őrlődj emiatt, töltsd nyugalomban a hátralévő heteket!

Minden jót!

2009. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!