Kaphatok gyedet?

Figyelt kérdés
2008 szeptembertől 2010 juniusig fősulira jártam, 2010 szeptembertől 2011 januárig dolgoztam 1 gyárba, majd 2011 februártól a mai napig dolgozom ismét, és 2012. julius 31 ig van szerződésem. Most 5 hetes terhes vagyok, és 2012 augusztus 21 re vagyok kiirva, de akkor már nem leszek biztositva. Mire leszek jogosult?
2011. dec. 18. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A szülés várható időpontja előtt 4 héttel el lehet és esetedben el is kell menni szülési szabadságra. A lényeg az, hogy legalább egy napot legyél úgy jogosult tgyásra, hogy van mögötte munkaviszony. Passzív jogon az jogosult gyedre akinek a tgyás folyósítása alatt szűnt meg a munkaviszonya.
2011. dec. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy első írta. Én szept. 9-re voltam kiírva, a szerződésem aug 31-ig szólt. Aug 27-től mentem el szülési szabadságra (kiírt időpont előtt 1 hónappal lehet), és kapom a GYED -et.
2011. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!